crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Deadpool, miláček publika 8: Tajné impérium
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

Ohlašování připravovaných titulů na první čtvrtletí 2024 - II.!

obrázek k novince Ohlašování připravovaných titulů na první čtvrtletí 2024 - II.! AFTERPUNK

Dvě největší jména současného českého komiksu – Michal Suchánek a Jonáš Ledecký představují svůj povídkový komiks, který začíná tam, kde vše ostatní končí!

Bude nebude…

Tak jak to dopadne? Bude to zombie apokalypsa? Invaze mimozemšťanů? Napadnou nás zmutovaní kanibalové? Čeká nás vzpoura robotů? Nebo Zem lehne v jaderném pšouku? V každém případě se můžeme těšit, že o zábavu budeme mít postaráno i potom. Ať už na pivu ze zombíkem, u stolu s lidožroutem, nebo při zdobení vánočního stromečku s mimozemštany…

Vychází: březen

připojená galerie

23.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Pokoj v barvách štěstí 7

obrázek k novince Pokoj v barvách štěstí 7 Příběh nabírá na obrátkách a objevují se nové příležitosti. Jenže sáhnout po nich, to by znamenalo, že hrdinové ztratí vše, co se jim zatím podařilo získat. Vsadí veškerou své city a štěstí na riskantní kartu?

Nový díl série, ve které se kriminální thriller mísí s romantickým příběhem.

Tvrdohlavé dívce se poprvé od únosu naskytnou další možnosti. Macubase přichází s nečekanou nabídkou. S nabídkou, kterou by dívka správně měla přijmout…
Ale to ona nechce.

Ukázku můžete vysledovat TADY!připojená galerie

22.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Ohlašování posledních zatím neohlášených připravováných titulů na první čtvrtletí 2024 - I.!

obrázek k novince Ohlašování posledních zatím neohlášených připravováných titulů na první čtvrtletí 2024 - I.! BATMAN, JEJICH TEMNÉ PLÁNY - 1. část

Kdo má plán na zničení Temného rytíře?

V Gothamu nadešel nový den. Bane sice zmizel, ale metropole a jeho ochránce mají stále potíže se z toho vzpamatovat. Do města přijíždí Deathstroke, nejslavnější nájemný zabiják světa, aby splnil zakázku. Brzy následují další a Batman se náhle ocitá v obklíčení profesionálních vrahů – i gothamského stálého zločineckého kádru, od Riddlera přes Penguina až po Harley Quinnovou.

A v momentě, kdy se Temný rytíř přiblíží k odhalení záhadné figury, která v pozadí tahá za nitky, dostane se jeho životní lásce, Catwoman, do drápů odporné tajemství. Dokáže jí ho Batman vyrvat, aniž by tím zničil jejich vztah? A bude to stačit, aby zastavil spiknutí, které se proti němu chystá?

Za komiksem stojí James Tynion IV. a Guillem March, které můžete znát třeba z Jokera!

Vychází: Únor

připojená galerie

22.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 8

Gantz 37

obrázek k novince Gantz 37 A je to tu! Končí nám Gantz, jedna z prvních sérií, do kterých jsme se pouštěli. Velká akční jízda, plná podivných monster, krvavých scén, mohutných akčních bojů a občas i nějaké té erotiky. Série, ve které si nikdo nemohl být jistý životem a ve které se objevovaly scény, které jste opravdu nikde jinde vidět nemohli, scény, na které jste se museli dívat znova, abyste se ujistili, že nemáte halucinace, scény které dokazovaly, že je autor docela šílený... ovšem vedle toho i nadaný kreslíř s obrovským citem pro dynamiku.

A teď přišel čas na poslední souboj.

Mateřská válečná loď ustupuje a zdá se, že lidstvo v mezidruhové válce zvítězilo. Nyní však spolu budou bojovat jednotlivci a uctívaný mimozemský bojovník Eeva Gund vyzve Kurona k poslednímu souboji. Pokud Kurono výzvu nepřijme, bude s lidstvem konec. Po tomto oznámení zachvátí celou planetu panika...

Ukázku z finální klání můžete shlédnout TADY!připojená galerie

18.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

ŽEBŘÍČEK ZA PROSINEC 2023

obrázek k novince ŽEBŘÍČEK ZA PROSINEC 2023 A máme tu finální žebříček za rok 2023. No a protože je vánoční, není se co divit, že se tam vynořilo hodně starých známých titulů.

Samozřejmě chybí Simpsonovi a SpongeBob, protože zlobili.

1. Minecraft komiks: První kniha příběhů
2. Zaklínač: Balada o dvou vlcích
3. Komiksový Clash 1
4. Cyberpunk 2077: Máš moje slovo
5. Garfield 61: Garfield si zavaří
6. Zaklínač: Rónin
7. SpongeBob 1: Praštěné podmořské příběhy
8. Aquaman: Válka o trůn
9. Batman/Fortnite: Bod nula (souborné vydání)
10. Venom 5: Venomův ostrov

Jak je vidět, na špičku se vrátily především tituly určené dětským čtenářům. Je vidět, o co je zájem: Minecraft, Clash, SpongeBob (já vím, slíbil jsem, že tady nebude... ale lhal jsem) a Fortnite. Ale stále se na špriclích drží Zaklínač (a do hry se vrátil i Rónin) i Cyberpunk!

Druhá část žebříčku je, jako obvykle, manga.

1. Naruto 1: Naruto Uzumaki (STARTOVACÍ SLEVA)
2. Pokémon 1 (Red a Blue)
3. Chainsaw Man 6: Bum bum bum
4. Jujutsu Kaisen - Prokleté války 9: Zmařený potenciál
5. Zabiják démonů 14: Nekonečná síla
6. Láska ve střihu cosplaye 4
7. Spy x Family 10
8. Kaidžú č. 8, díl 2
9. Berserk 15
10. Mládí na hřišti 1: Činacu Kano

První Naruto se na Vánoce znovu vyšplhal na první místo. Stejně tak se vrátil první Pokémon... ovšem jinak už to jsou samé novinky!
Když jsme se koukali na celkové výsledky, až nás překvapilo, jaký velký zájem je o sérii Berserk. Začínala docela nenápadně, jenže pak s každým měsícem získávala nové a nové čtenáře, až se stala jedním z našich bestsellerů. O věcech jako Jujutsu Kaisen, Láska ve střihu cosplaye, Zabiják démonů či Spy x Family snad ani nemusím mluvit.

Takže se není co divit, že i tenhle rok přijde dost nových a zajímavých manga titulů!

připojená galerie

18.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Mýty 22: Sbohem

obrázek k novince Mýty 22: Sbohem A jsme zase zpátky! Po novém roce se pouštíme znovu do vydávání - a to v plné parádě! Pravda, poslední díl Mýtů měl vyjít už loni a vracel se do tiskárny, ale to je jedno, hlavně, že je tady a skvělá série (vážně všem doporučujeme) dochází ke svému vyvrcholení a finálnímu rozloučení!

SBOHEM, MÝTOVE
Dokončení více než třináct let trvajícího, kritikou oceňovaného vyprávění je tady, v podobě 150. dílu série MÝTY! V tomto závěrečném svazku přinášejí tvůrce série Bill Willingham a kreslíř Mark Buckingham – společně se zástupem těch nejlepších výtvarníků v oboru – zakončení legendární série. Uzavírají se zde osudy všech milovaných hrdinů - Wolfiho, Sněhurky, Růženky, Modráka, Pinocchia a bezpočtu dalších. Ať už jste připraveni nebo ne, pohádce je konec.

Nahlédnout do pohádkové knihy můžete TADY!připojená galerie

16.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 4

Fortnite komiksy s 35% slevou!

obrázek k novince Fortnite komiksy s 35% slevou! Komiksy Batman/Fortnite: Bod nula a Fortnite X Marvel: Nulová válka máme na našem e-shopu až do konce ledna s 35% slevou! Nenechte si ujít střetnutí světů Marvelu a DC s jednou z nejpopulárnějších onlinovek světa!8.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Konečně další Requiem

obrázek k novince Konečně další Requiem Myslím, že jedna z nejčastějších otázek, které dostáváme, je, kdy bude komplet Requiem. A odpověď pokaždé zněla "až ho Ledroit konečně namaluje". Což bylo asi stejné jako čekání na to, až Martin dopíše Hru o trůny. Ale po skutečně dlouhé době, po létech čekání, to znovu vypadá nadějně! Ledroit popadl scenář Pata Millse a pustil se do kreslení... a to tak usilovně, že skutečně nakreslil dvanáctý, předposlední díl, který (pokud nedojde k nějaké katastrofě) ve Francii dubnu vyjde!

Ze vnitřku je venku jen pár vážně famózních kreseb... vážně se těšíme na komplet!

A pro ty ještě zvědavější, u nás by měl letos vyjít 10 a 11 díl, opět souhrně v jedné knize!

připojená galerie

2.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

NOVÁ TVÁŘ ASIJSKÉHO KOMIKSU!

obrázek k novince NOVÁ TVÁŘ ASIJSKÉHO KOMIKSU! Máme tu pro komiksové čtenáře jeden vánoční dárek v podobě velkého ohlášení!

CREW vždycky experimentovala a zkoušela nové věci… a ani příští rok nebude výjimkou. A to teď nemluvíme o všech těch nových titulech a specialitách, co se chystají a co už brzo prozradíme, ale o jednom celém žánru, který CREW přivede na český komiksový trh.
O co jde?
O fenomén webtoonů.

Webtoony jsou čím dál populárnější komiksové odvětví, které zabodovalo poprvé na internetu, ze kterého ty nejúspěšnější série rychle přešly i do knižní podoby. Webtoony zaujaly dynamickou kresbou, rychlým tempem vyprávění, tvůrčí volností, možností reagovat na aktuální témata a fenomény… a i novými pohledy na komiksovou tvorbu. Tenhle korejský fenomén se v posledních letech neskutečně rozjel a některé z řad – jako je třeba Solo Leveling – se zařadily mezi vůbec ty největší hity z asijské produkce.

A právě Solo Leveling je titulem, kterým u nás chceme webtoony představit.
Jeho téma? Dá se to zařadit do velmi populárního fenoménu LitRPG, čili příběhů zasazených do světa vycházejícího z počítačových her. Hlavní hrdina je naprostý otusider na minimální úrovni, který se v jeskyních snaží spíš jen přežívat – dokud nezíská velmi speciální schopnost. Ale… proč jí dostal? Proč právě on? Co za to bude muset zaplatit? A jaké tajemství skrývá srdce labyrintu… pokud se tam tedy vůbec dokáže přes všechna monstra dostat?

Solo Leveling je obří celosvětový hit. Je to řada, která později vyšla ve čtrnácti knihách a měla takový úspěch, že se na příští rok už chystá anime seriál… a to překvapivě v Japonsku!

Ale samozřejmě, při vydávání nezůstaneme jen u Solo Levelingu. Uvažujeme o dalších peckách… ale jejich jména si necháme ještě chvíli sami pro sebe a ohlásíme je až příští rok.

Doufáme, že vás tohle zaujalo (pokud ne, nebojte, není to „místo něčeho“, je to součástí navýšení produkce) a že to bude další důvod, proč se těšit na rok 2024!

27.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 11

PF 2024 od Nakladatelství CREW

Podle toho, že venku sněží a ve všech krámech je vánoční výzdoba, se dá usoudit, že už se zase blíží konec roku. Člověk si sotva pověsí na stěnu kalendář a už aby ho zase sundával a sháněl nový. Pořád nějaká práce.
Tyhle ustavičné konce roku jsou z jedné strany negativní. Jsme zase starší a budeme si muset zvykat na psaní nového letopočtu. Na druhé straně jsou tu ale i pozitiva. Jednak jsme s úspěchem přežili další rok a jednak nás zase čeká spousta skvělých věcí, komiksových akcí, událostí, zábav a především komiksů.
Rok 2023 nebyl zrovna z nejlehčích, ale zvládli jsme ho. Vydali jsme toho vážně kvanta. Opět něco kolem dvou stovek titulů, a to tam nepočítáme dotisky. Doufáme, že aspoň něco z toho vám padlo do noty. A pokud ne, tak to ještě není konec světa, a třeba se v roce 2024 trefíme líp. Měli jsme dost úspěšných komiksů. U některých jsme to čekali, některé nás překvapily. A taková překvapení jsou přece jen z těch příjemnějších. Rozhodně je to lepší, než když na vás bafne opilý soused. Ke konci roku nás ještě navíc potěšilo zjištění (ze zprávy SČKN), že i díky nám se v roce 2022 dostala japonština mezi nejpřekládanější jazyky u nás – byla na pátém místě. A to ještě v roce 2021 nebyla ani mezi prvními deseti! Čekáme, že to v budoucnosti stoupne ještě výš a že japonština porazí slovenštinu a francouzštinu. Máme nový životní cíl!
A když jsme u těch cílů: Rok 2024. To tedy bude hodně rušný rok. Hlavně se v něm pouštíme do série One Piece, kde jsme se museli Japoncům upsat, že neumřeme dřív, než to dotáhneme do finále. Nebo to alespoň dovydáme jako naložené hlavy v zavařovačce. Rozhodně začínáme cvičit, jíst zeleninu a přestáváme hrát s autobusy „berany berany duc“.
Ale nepůjde jen o mangu. Plánujeme něco zatím kolem 230 titulů a budeme se snažit, abychom, alespoň co se týče komiksů, udělali všem radost. Máme věci pro děti, fanoušky superhrdinů, milovníky hororu, příznivce evropských alb, fanatiky do počítačových her i jiné fajnšmekry. Věci jak pro začínající čtenáře, tak pro hardcore fandy. Prozrazovat novinky zatím nebudeme, můžeme ale jen říct, že se jich na příští rok chystá rekordní počet – kolem 50 zbrusu nových titulů!
Takže jo, rok 2024 by mohl být dobrý. Ne, neručíme za politiku, finanční situaci, globální oteplování, válečné krize či padající asteroidy. Ručíme za komiksy. A co těch se týče, mělo by to být fajn. Což je dobře. Alespoň jedna část života by mohla být v pohodě.
Nemůžeme veškeré zásluhy připisovat jen sami sobě. Je to hlavně o vás všech, co kupujete a čtete komiksy. Jak opakujeme každý rok a stále je to pravda: Jen díky vám pořád existujeme. A samozřejmě, nesmíme zapomenout poděkovat těm, kteří nám s komiksem pomáhají. Lidem, co nám pomáhají komiksy vytvářet a propagovat, spřízněným knihkupcům, recenzentům, influencerům a čtenářům, kteří si svůj pozitivní názor nenechávají jen sami pro sebe.
Díky vám všem! Užijte si šťastné Vánoce a pohodového Silvestra. Čtěte komiksy a rozhlížejte se na přechodu, ať se tady zase za rok sejdeme!
Přejeme šťastný, spokojený a komiksy obložený rok 2024!


Za Nakladatelství CREW:
Petr Litoš, Jiří Pavlovský, Ľudo Plata, Magda Jarešová, Jolana Tichá (redakce)
Josef Vrána, Kateřina Vimmerová, Míša Šerá, Petr Charvát, Jakub Lowák, Jakub Neumann, Kačka Kohoutková, Honza Potměšil (marketing)
Michaela Fišerová, Vojtěch Půlpán, Murin Wolf, Michael Pelc, Anet Hubáčková (e-shop)
Veronika Jelínková (finance)

Za distribuci Seqoy:
Martin Královec, Monika Drahošová, Tomáš Drahoš, Ondřej Petrášek, Pavel Polcar, Dagmar Garciová, Ladislav Klimeš, Gábina Hausdorfová, Jiří LeflerZa Komiksové a sci-fi knihkupectví Arkham a Knihkupectví Krakatit :
Filip Gotfrid, Tereza Rozsypalová
Zdenka Fialová, Marie Horová, Lukáš Černý, Helena Jelínková, Veronika Petrů21.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 3

celkem v této sekci vloženo 2585 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Aktuality

Ohlašování na duben 2024! (V.)

Pavlovský [08:02:44 23.2.2024]
gaspoda: Tady už byly dlouho prosby o dotisk téhle knihy, tak jsme je vyslechli. A Hellblazera jsme zkoušeli docela usilovně.


gaspoda [19:02:42 22.2.2024]
A new příběh by nebyl??? Proč reedice Česká republika se točí v kruhu reedic


Ohlašování připravovaných titulů na první čtvrtletí 2024 - III.!

Kapis [20:02:20 3.2.2024]
Rozhodně


Pavlovský [18:02:26 3.2.2024]
Kapis: Jako že bychom poslali peníze Americe, aby zaútočila na Rusko? No, není to špatný nápad, ale možná až příliš ambiciózní. Jinak bych to ale bral, že my jsme projevili náš názor, vy váš - a šel bych od toho.


Kapis [13:02:44 3.2.2024]
A nebylo by lepší než dávat peníze na zbraně je radši směřovat, minimálně symbolicky, k tomu, ať už Amerika tu válku za ukrajinské životy a zbídačení Evropy co nejdřív ukončí?


Auditorium

jh666 [18:02:50 22.2.2024]
Nic se neděje, hlavně, že to bude.


Pavlovský [16:02:56 22.2.2024]
jh666: Tak se omlovám, měl jsem neaktuální informace... bude to až v dubnu. Zpozdilo se nám to, omluváme se.


Pavlovský [10:02:10 22.2.2024]
jh666: Oboje by mělo být během března... předal jsem kolegům na doplnění.


jh666 [16:02:06 21.2.2024]
Můžu se zeptat, jak to vypadá s dalšími díly Pokémonů a Ateliéru špičatých klobouků? Byly v ohlašovačkách na 1. čtvrtletí, ale v připravovaných pořád nejsou.


Pavlovský [13:02:08 20.2.2024]
Peter: Určitě dokončíme.


Modrá CREW

xflori01 [21:41 02.12.2023]
Za Zabijáka v dalších číslech jsem rád, ale trošku mně mrzí, že není v dalším díle nějaký navrátivší. Už se dost těším na poslední číslo Orbitalu.


Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.
Fort [08:02:23 27.2.2024]
Prodám

Wild west kniha 1 a 2 200.-
Dopis 44 2000.-
GG život je videohra 250.-
Sword art online 1-3 400.-
Kai Džu č.8 1-2 200.-

Pokud by vzal zájemce vše, hradím zásilkovnu, jinak +80.-

Jednou čtené, jako nové. Platba předem na účet.
Možnost osobního převzetí v Ostravě.
Preferuji zájemce, který vezme vše.

Komunikace: fortknox@centrum.cz


Dinik [13:02:10 26.2.2024]
Prodám:
Kaplan: Přístav Země/Zatmění - klasická verze, první neopravené vydání (přehozené stránky v bonusové sekci) - 4500
Pošťák - sběratelská verze - 3500
dinik@centrum.cz


Petr [17:02:32 25.2.2024]
Ahoj prodávám
Sandman- 3000kč
Watchman- 700kč
Hodiny posledního soudu(pevná vazba) 1&3- 1200kč
Temné Noci (komplet)- 1300kč
Batman ( Snyder)- 2500kč
Gambit- 500kč
Sin City- 1500kč
Batman Tom King- 1600kč
Gotham Central- 1500kč
Joker- 300kč
Návrat temného rytíře- 500kč
Batman: Černé Zrcadlo- 500kč
Batman: Zatraceni- 500kč
Batman a želvy- 300kč
OMNIBUSY:
GotG Omnibus Abnett- 2000kč
Thor Omnibus- 2800kč
Annihilation Omnibus- 3500kč
Conquest- 3500 Kč
Green Lantern (G.Johns)- 4000kč
Wonder Woman (Azzarello)-2500kč
Muzeum 3 (Naprostá knihomolka)
Modrá CREW 32: Zabiják 1 (Iron Comics)
Batman 1: jejich temné plány 1 (Nová večerní Praha)Crwecon 2022
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž