crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Sbohem, Eri
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

NOVÝ SPECIÁLNÍ BALÍČEK: JASON AARON!

obrázek k novince NOVÝ SPECIÁLNÍ BALÍČEK: JASON AARON! Na náš e-shop právě přistál nový speciální balíček! První díly sérií hosta Comic-Conu Prague Jasona Aarona! Hostem letošního Comic-Conu Prague je i jeden z nejplodnějších komiksových scenáristů současnosti, Američan Jason Aaron. Nejvíce sérií píše pro MARVEL (Avengers, Thor, Doctor Strange), ale oceňované jsou i jeho dramatické série Skalpy či Parchanti z Jihu. Připravili jsme pro vás ochutnávkový balíček Jasonovy tvorby s 40% slevou, ať si máte na Comic-Conu Prague co nechat podepsat.

Balíček obsahuje:
Parchanti z Jihu 1: Takový to byl muž
Skalpy 1: Země indiánů
Thor 1: Bůh hromu znovuzrozený
Doctor Strange 1: Cesta podivných31.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Modrá Crew 27: Elrik (1-2)

obrázek k novince Modrá Crew 27: Elrik (1-2) Parádní temná fantasy vychází - včetně předmluv samotného autora románového originálu Michaela Moorcocka a komiksového kinga Alana Moora!

Velkolepá komiksová adaptace slavného románu Michaela Moorcocka!

Elrik, vládce prastarého dračího ostrova Melniboné, je jednou z nejikoničtějších postav světové fantasy literatury. Albína Elrika už celé milénium při životě drží jen lektvary a magie, což jeho protivníci považují za slabinu a snaží se ho sesadit z Rubínového trůnu. Aby toho Elrik neměl málo, ještě se na něj chystá horda pirátů z Mladých království. To vše ve jménu Ariocha, nejmocnějšího pána Chaosu – a je zaděláno na pořádnou řežbu.

A jak je v kraji zvykem, i tenhle díl Modré Crwe obsahuje hned dva díly původní série!

Uctívat chaos čtením ukázky můžete TADY!připojená galerie

30.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Ohlašování duben až červen 2023 – 2

obrázek k novince Ohlašování duben až červen 2023 – 2 SUPRO: HRDINOVÉ NA DLUH

Tohle je fakt v našem edičáku dost velký a zásadní počin. Je to po dlouhé době český projekt, za kterým stojíme téměř od samého začátku. Který nás oslovil natolik, že jsme porušili všechny své zásady ("přineste nám to hotové a my o tom popřemýšlíme"). Aby taky ne, když bylo od první vteřiny vidět, že autoři mají nejen talent, ale i jasnou a zajímavou vizi. A samozřejmě, také už něco za sebou. Za komiksem Supro stojí scenáristka a kreslířka Štěpánka Jislová (Bez vlasů, Hon na Macbetha, Češi 1938) a kreslíř Viktor Svoboda (Aargh 16, 17, Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství). A fakt si myslíme, že tady se překonali, stvořili originální superhrdinský příběh, aniž by ztratili svůj osobitý styl a pohled na svět.

Co byste udělali pro to, abyste se stali superhrdiny? Ve světě Supro™ nemusíte za superschopnost zaplatit pádem do radioaktivního odpadu ani traumatickou ztrátou rodiny. Stačí… zaplatit. Nemáte na to? Asistenční program nabízí celou škálu výhodných půjček!

O superhrdinském životě sní i Ida, která už jednu šanci promarnila. Její přítelkyně Evelína mezitím sklízí slávu a úspěch. Jejich životy by snad ani nemohly být rozdílnější. Když se začnou kupit podivné náhody, které Idu málem stojí život, nechce se jí tomu věřit. Kdo by měl zájem na odstranění někoho tak ne-suprového, jako je ona?

Supro™: Hrdinové na dluh je příběh z ranku young adult, který spojuje společenskou kritiku s romantickým dramatem a napínavým thrillerem.

Vyjde: Květen - na Svět knihy!

připojená galerie

30.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě (Legendy DC)

obrázek k novince Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě (Legendy DC) Ikonické komiksové dílo přichází znovu, v Legendách DC!

V roce 1920, po smrti své narušené matky, začal geniální psycholog Amadeus Arkham přestavovat svůj rodný dům na nemocnici pro léčbu duševně nemocných. O více než půl století později je Arkhamův ústav místem plným bezútěšných chodeb a tísnivých stínů – temnou hádankou z kamene a dřeva, kterou je nejlepší nechat nerozluštěnou. V jeho klaustrofobních vypolstrovaných celách a neosvětlených sklepeních přebývají Batmanovi duševně narušení nepřátelé a sní o dni, kdy povstanou a svrhnou svět rozumu.
A ten den konečně nastal.

Je 1. dubna a blázni ovládli blázinec. Obyvatelé Arkhamu, v čele s Jokerem, předkládají strašlivé ultimátum muži, jenž je zodpovědný za jejich uvěznění. Batman musí sestoupit do srdce temnoty a čelit pravdě o své vlastní rozpolcené identitě – nebo se odsoudit ke sdílení osudu pacientů Arkhamova ústavu.

Legendární komiksový titul, který napsal Grant Morrison a nádherně ilustroval
Dave McKean, vychází v edici Legendy DC včetně bohatého bonusového materiálu.

Listovací ukázku jsme zavřeli TADY!připojená galerie

29.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Ohlašování duben až červen 2023 – 1

obrázek k novince Ohlašování duben až červen 2023 – 1 Tak je to konečně tady. Na Komiksáři (přesně řečeno TADY! stránce ohlašujeme novinky na druhé čtvrtletí. Je toho hodně, přes šedesát titulů. V pořadu ohlašujeme novinky, ovšem asi by bylo správné, ohlásit i zbytek. Tak jdeme na to. A začneme shrnutím už rozjetých manga a superhrdinských sérií.
A začneme tou mangou a pěkně podle měsíců.

DUBEN
Bleach 34
Jujutsu Kaisen 6
Naruto 59
Zabiják démonů 11
Zaslíbená země nezemě 18

KVĚTEN
Ateliér špičatých klobouků 10
Berserk 13
Fullmetal Alchemist 22
Gantz 35
Chainsaw Man 4
My Hero Academie 18
Pokémon 12
Pokoj v barvách štěstí 4
Spy x Family 8
Tokyo Revengers 5
Tvé dubnové lži 2

ČERVEN
Jujutsu Kaisen 7
Občanská hlídka 4
Naruto 60
One Punch Man 8
Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 5
Útok titánů 34
Zabiják démonů 12

Slušný, ne?

A co pokračování sérií z Marvelu a DC?

DOCTOR STRANGE - NEJVYŠŠÍ ČARODĚJ 3: HEROLD
Doctor Strange se musí pustit do záchranné mise, jaká nemá v historii vesmíru obdoby – musí zachránit Galactuse! Požírač planet se dostane do říše magie a konzumace planet odlišné reality ho začíná přetvářet v něco ještě mnohem děsivějšího. Narušení kosmické rovnováhy způsobí destabilizaci dimenzí a v sázce je osud veškerého bytí!
Vyjde: duben

IMMORTAL HULK 3: HULK V PEKLE
Zelené dveře se otevřely a Peklo vyhřezlo ven. Jeho vládce přichází sklízet. Jenže v nejnižším Pekle masky padají dolů – a Ten, který je pode vším, bude konečně odhalen. Ani Peklo není tak silné, aby zastavilo strašlivý hněv Hulka!
Vyjde: duben

BATMAN 13: BANEOVO MĚSTO, díl druhý
Finále Batmanovy řady!
Bane připravil Batmana o všechno. Teď se Temný rytíř vrací do Gothamu, aby si město vzal zpět. I kdyby se mu však podařilo osvobodit Gotham před Banem, v pozadí čeká další, ještě temnější figura. Jeviště pro závěrečný střet tří nejobávanějších postav vesmíru DC je připraveno. Který z Temných rytířů zůstane stát na nohou, až se prach usadí?
Vyjde: duben

AVENGERS 9: SVĚT PROTI SHE-HULK
She-Hulk byla prohlášena za celosvětovou hrozbu a nejmocnější hrdinové Ruska, Zimní hlídka, dostanou za úkol předvést ji před spravedlnost! Jen Waltersovou tak čeká osud příliš krutý i pro Hulky: Rudý pokoj! A kromě toho: Dozvíte se skutečné poslání pravěkých Avengers a vydáte se s Ghost Riderem na cestu za pomstou!
Vyjde: květen

FLASH 14: DOBA FLASHŮ
Příchod mocného padoucha Paradoxe ukáže Flashovi, co se stane, když se do souboje superschopností připletou obyčejní lidé. Barry Allen v tomto dynamickém příběhu poběží, aby zachránil sebe, své blízké i veškerou realitu. Celý Flashův odkaz visí na vlásku a jedinou naději na záchranu multiverza představuje muž, který zabil jeho matku!
Vyjde: květen

VENOM 4: ABSOLUTE CARNAGE
Vražedný symbiont Carnage se vrátil a Venom musí za každou cenu ochránit svého syna Dylana. Ale Venom a Carnage nejsou jediní symbionti ve hře – a to znamená další, vůbec největší hromady mrtvol! A aby těch problémů nebylo málo, vyjde najevo, že v Dylanovi se skrývá víc, než si Venom, Carnage či Redd Richards z alternativní reality uvědomují...
Vyjde: červen

připojená galerie

28.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Zaklínač: Rónin

obrázek k novince Zaklínač: Rónin Originální manga ze světa Zaklínače!

V novém světě inspirovaném japonským historickým obdobím Edo čelí Geralt obtížným morálním rozhodnutím a střetne se v boji s různými duchy zvanými jókai, démony zvanými oni a jinými tvory z japonských mýtů. Každé setkání je vodítkem v jeho zoufalém pátrání po tajemném přízraku sněžné ženy zvané juki onna, která je klíčem k osobě, kterou se Geralt snaží nalézt. Ovšem hledání nebude vůbec snadné…

Komiks je sice manga, čili se čte od zadní stránky k přední, a u obrázků a bublin se postupuje zprava doleva - ale je barevný a vychází ve větším, americkém formátu!

Zaplaťte Zaklínači a budete se moci kouknout na ukázku TADY!připojená galerie

28.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Čarodějova nevěsta 17

obrázek k novince Čarodějova nevěsta 17 Vydávání Čarodějovy nevěsty se zpomalilo - což ale není úplně naše vina. Je to hodně nová věc, takže musíme čekat, až komiks vyjde v Japonsku a teprve pak se mohou překladatelé pustit do překládání a grafikové do grafikování. Ovšem zase se můžeme pochlubit, že české vydání vychází ani ne měsíc poté, co to vyšlo přeložené do angličtiny. Takže jsme vlastně docela rychlí.

Jo, vydávat aktuální komiksy má své obtíže - ale nestěžujeme si. Zvláště, když to jsou takovéhle pecky!

Co si počít s Philomelou? Jde ji ještě zachránit, nebo je ztracena a musí zemřít? Čise s Eliasem v tom mají jasno, a tak se přítelkyni vydávají na pomoc. Jenže Philomelina babička, Lisbeth Sargantová, má vlastní plány a na dobro své vnučky nebere jako obvykle žádné ohledy...

Listovací ukázku si můžete vykouzlit TADY!připojená galerie

27.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Orange 7

obrázek k novince Orange 7 Zdálo se, že je konec, ale úspěšná vztahová časovka se ještě jednou vrací, ještě s jedním pohledem na proběhlé události, ještě s jedním návratem "v čase".

Kakeru žije v realitě, kde se jej podařilo zachránit… a jednoho dne dostane dopis. Štěstí, smutek, radost i bolest – to jsou pocity, které ve vás tento příběh vyvolá. Myslíte si, že si svých blízkých vážíte? Po přečtení si jich budete vážit ještě víc.

Sedmá knihy z oblíbené série Orange právě dorazila na knižní pulty!

Nahlédnout do budoucnosti můžete TADY!připojená galerie

26.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

World of Warcraft: Mág

obrázek k novince World of Warcraft: Mág Aodhan pochází z rodiny, která dala Azerothu některé z jeho nejhrdinnějších paladinů a válečníků. Bystrý mladý muž však není na fyzický boj stavěný. Je to hubený knihomol, který si zoufale přeje stát se mágem. Poté, co mu jeho panovačný otec zakáže praktikovat magii, Aodhan uteče z domu, aby se mohl věnovat studiu arkánových umění ve městě Dalaran.

Aodhanův sen, že se jednou stane mocným kouzelníkem, však náhle přeruší hejno modrých draků, kteří Dalaran oblehnou. Ač se mladý mág nachází daleko od domova, dostane se mu pomoci od příbuzného, který mu byl celou dobu nablízku: Krevana, jeho čarodějného strýce. Vychytralý postarší mág po svém útěku z dalaranského vězení vezme vnímavého Aodhana pod svá křídla a společně začnou pracovat na tom, aby zabránili zničení města. Za bezútěšnou situací, v níž se Dalaran ocitl, se však skrývá temné tajemství, a Aodhan je možná jediný, kdo dovede ukončit pletichy, jež město ohrožují. A možná se při tom stane něčím, co by od něj jeho rodina nikdy neočekávala: hrdinou.

Napsal uznávaný spisovatel Richard A. Knaak (World of Warcraft: Hodina stínů) a nakreslil fanoušky oblíbený Ryo Kawakami (Warcraft: Legendy). World of Warcraft: Mág je akcí nabitý příběh o pokušení, moci a hrdinství, který jistě očaruje každého fanouška World of Warcraft!

Ani stádo (smečka? houf? hejno!) draků vám nemůže zabránit podívat se na listovací ukázkou - je TADY!připojená galerie

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

Změna cen u mangy

obrázek k novince Změna cen u mangy Jsou věci, které ohlašujeme rádi. Úspěchy, ocenění… a novinky. Hlavně novinky.

A jsou věci, které oznamujeme fakt neradi. A jednou z takových věcí je oznámení zdražování. Jsme si vědomi, že ne každý náš čtenář musí být nutně uhlobaron… a zvláště se to týká čtenářů mangy, kteří jsou častokrát mladšího věku.

Jenže bohužel, není na výběr a náklady stále rostou a nabalují se. Za poslední rok se toho stalo opravdu hodně, inflace lámala rekordy, náklady na papír, základní surovinu pro výrobu knížek, rostly i nadále obrovským tempem a inflaci tak předčily hned několikanásobně. Výrazně se nám tak zvedly náklady nejen na nové knížky, ale i na knížky, které už nějakou dobu na trhu jsou (skladování, logistická obsluha, zajištění prodeje, papír na dotisky…). Úspory není moc kde hledat, nechceme sahat po horším, ne tak bílém papíru, nechceme upustit od maximální, a tím pádem pochopitelně náročné, snahy o co nejlepší lokalizaci knížek. Některé knížky se nám dařilo držet na stejné ceně mnoho a mnoho let, teď už ale ke korekci musíme sáhnout.

Od 1. 4. 2023 dojde k přecenění našich manga knížek. U některých sérií se cena starších dílů dorovná na současnou cenu dílů nových, u jiných sérií poskočí všechny díly, existují i tituly, kde se cena nehne. Valná většina sérií v obou našich nejběžnějších formátech bude za 229 Kč a 249 Kč. Větší formát (např. Berserk) typicky za 299 Kč. U méně běžných formátů se cena posune individuálně, přičemž i zde se snažíme udělat navýšení co nejsnesitelnější.

Věříme, že i tak zůstanete mangám věrní. My se budeme snažit, aby k vám i nadále proudily ty nejkvalitnější a s maximální péčí zpracované knížky, které si budete moct opravdu užít.

Díky za pochopení!
CREW

24.3.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 2

celkem v této sekci vloženo 2591 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Auditorium

Pavlovský [21:03:07 3.3.2024]
Lupinek: Ne, vyšlo to tak, jak to autor nakreslil.


Lupínek [16:03:32 3.3.2024]
Ahoj, měl bych dotaz k manze Berserk. Vyšla u vás cenzurovaná verze? A pokud ano tak jak moc? Díky.


Pavlovský [07:03:43 3.3.2024]
V.Šťasta. Není to zase tak růžové, zatim další díly v plánu nejsou. Zkoušíme různé věci kolem, jestli se nám nepodaří Dredda nahodit - třeba ten crossover s Batmanem.


Pavlovský [07:03:58 3.3.2024]
danos: Ano, už se to blíží. Vydržte na ohlašování tiulů na další čtvrtletí, brzy to bude na youtube!


V.Šťasta [20:03:59 2.3.2024]
Hezký den, snad to tu v nedávné době nezaznělo, ale máme šanci na dalšího Dredda? Myslím Soudní spisy. Minulá kniha vyšla už 2021, tak by to bylo fajn … Loni jste tedy vydali dotisk první knihy (díky za to, doplnil jsem ....


Aktuality

Ohlašování na duben 2024! (VIII.)

Fort [08:03:59 2.3.2024]
úterý, 2. dubna


Mirek [20:03:49 1.3.2024]
Dobrý den, mohl bych se zeptat v jaký den vyjde Spy x family 11? Předem děkuji za odpověď.


Ohlašování na duben 2024! (V.)

Pavlovský [08:02:44 23.2.2024]
gaspoda: Tady už byly dlouho prosby o dotisk téhle knihy, tak jsme je vyslechli. A Hellblazera jsme zkoušeli docela usilovně.


gaspoda [19:02:42 22.2.2024]
A new příběh by nebyl??? Proč reedice Česká republika se točí v kruhu reedic


Ohlašování připravovaných titulů na první čtvrtletí 2024 - III.!

Kapis [20:02:20 3.2.2024]
Rozhodně


Modrá CREW

xflori01 [21:41 02.12.2023]
Za Zabijáka v dalších číslech jsem rád, ale trošku mně mrzí, že není v dalším díle nějaký navrátivší. Už se dost těším na poslední číslo Orbitalu.


Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.
Peťa [15:03:18 3.3.2024]
Prodám
Akira 1-6 komplet 1800
Dívka ze země venku 1-11 komplet - 800
Tomie -450
Crueler than dead 1+2 komplet 150
Bitevní pole -150
Dechberouci zázrak sezóna 2 - 200
90 klasických knih pro lidi v kalupu - 50
V horách šílenství 1+2 komplet 500
Banda 1+2 - 600
Konec civilizace - 400
Zombie z Marvelu ukk - 100
Život v Číně - 100

Piš na
valuch.sound@centrum.cz


Pietrs7 [07:03:39 3.3.2024]
LEGENDA O BATMANOVI

prodám tyto komiksy, VŠE NOVÉ, ZABALENÉ,
BATMAN číslo 3-30 170kč/ks
BATMAN od čísla 31 180kč/ks
Posílám i na SK přes zásilkovnu...
BATMAN seznam: 11,15,17,19,25,33,41,45,49,50,51,52,53,54,55

petr.grundl@centrum.cz


Trlica Robin [20:03:58 1.3.2024]
Prodám:

Batman návrat temného rytíře 400,-
Batman ticho 450,-
Batman Kameňák a další příběhy 200,-
Elektra atentát 450,-
Joker 250,-
Superman co se stalo s mužem zítřka 250,-

Osobní předání Brno nebo zásilkovna
Zaklínač: Zrnko pravdy/ Menší zlo (princ_a_listicka)
Komiks pro Ukrajinu (Wargaming)
Komiks pro Ukrajinu (Kulturio)Crwecon 2022
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž