
Aktuality
Bleach 14: White Tower Rocks!
A je tu nový Bleach! Další a ještě silnější protivníci a další utajené schopnosti Sběračů duší! A do toho ještě podivná vražda, nebezpečný soupeř, tajemství meče... a do děje vstupuje černá kočka!
Cena stále stejně nízká, kvalita stále stejně vysoká!
A o čem to je?
V nouzi poznáš přítele – Joruiči se po dlouhé době vrací na scénu a vypadá to, že naši hrdinové konečně dospějí do cíle a Rukia bude osvobozena. V cestě už jim stojí jen její bratr a kapitán šesté jednotky Bjakuja Kučiki. Ičigo už se ovšem dávno přesvědčil, že s Bjakujou nejsou žádné žerty. Dokáže jej tentokrát porazit?
4.8.2014 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 2
Příběhy ze záhrobí se už chystají do tisku!
Ano, už je na korekturách další simpsonovský čarodějnický speciál - a opět se na něm sešel výkvět komiksových tvůrců. Je tu Kyle Baker (O půlnoci zemřu), Eric Powell (Goon), Terry Moore (Strangers in Paradise), Brian Posehn a Gerry Dugan (Deadpool), Patton Oswalt (standupový komik a herec - Agents of S.H.I.E.L.D., Justified, atd.), Pia Guerra (Y: Poslední z mužů), Evan Dorkin (Mlíko a sejra) a další! Tady je zatím pár obrázků na ochutnávku!
Text na obálce hrdě praví:
Oslaďte si posmrtný život dojemným monstrózním maglajzem démonicky divokých a ďábelsky dobrých halloweenských historek od Matta Groeninga, vašeho duchovního průvodce světem hurónského humoru. Zúčastněte se spiritistické seance a pohleďte do paranormálního světa, v němž jsou Simpsonovi povoláni nebeskou vrchností k záchraně lidstva (před šváby), vyvolají vádu s vytočenými vílami, přeperou šíleného školníka, lačnícího pomstít milovaného pštrosa, a mnohem více! Ať už zmutovaná žravá rybička nebo pygmejská omlazovací vodička, naše komiksové kejkle vám na líčka přičarují příšerně připitomělý úsměv.
Nebuďte skeptici! Simpsonovský čarodějnický speciál vás uřkne a udolá záchvaty smíchu!
Informační servis!
Nejste si jistí? Potřebujete pomoct při rozhodnutí? A máte temné tušení, že vydavatelé nejsou tak úplně nezaujatí? Přesně pro vás máme stránku Recenze, kde si můžete přečíst ohlasy na naše tituly z pera renomovaných internetových recenzentů (na to, abychom sem přepisovali časopisecké recenze, jsme příliš líní). Podle nich už si dokážete nejen udělat obrázek, ale často zjistíte věci, které ani sami vydavatelé nevěděli a dočtete se zajímavé postřehy.
Právně nám tam přibyly další ohlasy na jednadvacátého (oko bere!) Usagi Yojimba: Matka hor, na Batmana: Země jedna, na páté Mýty, Crew číslo 41 a na nové Živé mrtvé! Tak se přijďte přesvědčit, co vlastně kupujete... a pokud sami píšete na internet recenze, dejte nám o nich vědět!
A třeba vás tyhle recenze přesvědčí, abyste zkusili i něco nového.
50 odstínu krve! Druhá část Asfaltu do vašich uší!
Vydavatelství Walker & Volf právě pouští do distribuce druhý díl Asfaltu s lákavým názvem Efektivní brutalita. Než začnete jásat, že Štěpán Kopřiva napsal novou knihu, tak vězte, že pro účely audioknihy byl původní, třicetihodinový Asfalt rozdělený na dvě části. Ke stažení „poteče“ přes audioportály Audiotéka, Palmknihy, Kosmas, Alza, Audiolibrix, Bontonland, Floowie aj.
Na CD-MP3 vyjdou obě části v dvoudiskové výpravné podobě během první poloviny října 2014. A pánové z vydavatelství W & V hrdě ohlašují: „S audioknihou „ASFALT II. Efektivní brutalita“ si vychutnáte hlášky lepší, než má Poslední skaut nebo Iron Man 3, ale působivě vyniknou i brutální popisy a násilné či bojové scény. Přestože jde bezesporu o nadsázku, raději jsme se přiklonili k upozornění, že pod 18 let věku nahrávku k poslechu nedoporučujeme.“
Takže, pokud je vám více než osmnáct, nebo jste na svůj věk předčasně vyspělí, neváhejte. Knížku je možné koupit třeba na ALZE, mají tam i ukázku.
Vítězové Crewní manga ankety!
Právě skončila velká Crewní manga anketa, kterou jsme pořádali na stránce www.crew.cz/anketa a kam nám přišlo přes 250 odpovědí na naše zvědavé dotazy! Ještě to dáváme dohromady, ale už teď je jasné, že nad všemi u nás vydanými mangami vládne triumvirát Naruto, Bleach a Death Note... a těší nás, že se tam začal objevovat i Gantz. Zajímavé pro nás bylo, že většina čtenářů mangy, která nám odpověděla, navštěvuje (kromě různých manga stránek) i manga akce, takže je vidět, že máme co dělat s akčními lidmi, kteří navíc nejsou líní pro svůj titul okamžitě vyrazit do nejbližšího knihkupectví! A potěšilo nás, že mezi oblíbenými tituly se často objevuje Útok titánů – takže jeho fandové budou mít šťastné září!
A spokojení budou moci být i naši hlasující. Čtyři výherci (Raden, Míša, Jan Kmoch a Fry) vyhráli skvělé celoroční předplatné manga titulů a dalších dvacet pak manga komiks podle svého přání. Tady je soupis vítězů: Ivana Vlčková, Kerberos, Ondřej Audy, Lenka, Aya Kuroda, Jakub Paťha, Václav Konůpek, Mary, Me, Petr Kadlec, Ewiril, J. Neumann, Petr Matoušů, Raden, Cenis, Renata, Persa, xflori01, Barunka Ottová a Viki! Většina z nich sáhla po komiksu Gantz a Bleach... ale někteří rafinovaně napsali, že si počkají na Útok titánů! Mají ho mít!
Vítěze jsme kontaktovali a ještě jednou jim gratulujeme!
Bart Simpson 7/2014
B-b-b-b-bart! Omlouváme se, ale rozklepala nás hrůza z toho, že už je venku nový Bart Simpson! A opět je to komiksová nadílka! V ultraepochálním komiksovém magazínu odpoví Bart Simpson na inzerát a omylem obdrží místo atomové ponorky nevěstu! A jako by to nestačilo, nešťastnou náhodou se promění v děsivou a obří Bartzillu! A co teprve, když si najde nový koníček... nafukovací balónky.
Co to natahovat,vyšel Bart Simpson číslo 7/2014 a opět přináší za 39 korun spoustu komiksové zábavy.
21.7.2014 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
Simpsonovi: Komiksový nářez (dotisk)
Je tu další dotisk opět vyprodané druhé knihy ze Simpsonovské knižní řady! Homer a spol si prostě nedají pokoj a opět se k nám plnou parou derou. v plné sestavě a plné síle. V knize se podíváte panu Burnsovi až do žaludku (doslova), navštívíte cirkus, podlehnete spisovatelské mánii a objevíte nový hudební styl (v podání Lízy). Vedle toho ještě odhalíte kruté tajemství konce El Barta,McBain bude propagovat zbraně, Bartova třídní se stane královnou Konga a s Barneym strávíte jeden den v hospodě.
Cena lidová, obsah barevný, zábava zaručená.
17.7.2014 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
Calvin a Hobbes 11: Svět je kouzelný ve výrobě!
Dělají se poslední korektury posledního (smrk) Calvina a Hobbese! A když jsem to tak pročítal, tak jsem si z toho hned vybral pár vtipů, které mě oslovily. Je fakt, že s každou knihou je Calvin tématicky dospělejší... a chvílemi i depresivnější. Není divu, že po dokončení autor zmizel v lesích...
Takže se můžete začít těšit na poslední Calvin a Hobbesovskou knihu!
CREWní podcast č. 10 - S JWP o JFK, KnČ, KS, ŠK, JK a dalším
Tento podcast je trochu atypicky natočený s člověkem mimo komiks. Skvělým spisovatelem, průkopníkem cyberpunku u nás a momentálně jedním z šéfů audiovydavatelství Walker and Volf, Jiřím Walkerem Procházkou! W&V nedávno vydali první díl audioknižního zpracování nejúspěšnějšího románu našeho kamaráda a crewního autora Štěpána Kopřivy (jmenuje se to nějak budovatelsky, myslím), druhý díl bude už za pár dní. Krom audioknížek s JWP probíráme hlavně sci-fi scénu (sérii JFK, Kladivo na čaroděje a další a další), ale několikrát dojde i na komiksy (Jirka mimo jiné zavzpomíná, jak šel Káju Saudka požádat o ilustrace k Hvězdným honákům) a samozřejmě na laciné vtipy a taškařice, v tom jsme přece nejlepší.
Jako vždy na nakladatelstvicrew.podomatic.com/
Garfield 0: Garfield ve velkém (3. vydání)
A jsme znovu na začátku. Tedy alespoň Garfield znovu je. Právě se na pulty opět vyškrábalo jeho nulté číslo. Úplně první Garfieldovský komiks, ve kterém ještě náš oblíbený oranžový, tlustý kocour vypadá... no jako oranžový a tlustý kocour. Jim Davis ještě v té době nebyl tak vykreslený - ovšem legrační byl. A to je hlavní. Takže pokud se chcete pobavit, nebo jen chcete zjistit, jak to všechno začalo a jak vypadali Garfield a Jon, když se poprvé představili čtenářům, máte skvělou šanci!
14.7.2014 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
celkem v této sekci vloženo 2474 záznamů