image
image
Sedmnáctý ročník!
KLUB CROSS
Plynární 1096/23, Praha 7

do crweconu zbývá
týdny
0
0
dny
0
0
hodiny
0
0
minuty
0
0
sekundy
0
0

Fotogalerie z akce

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

CRWECON 2024

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 8. 6.!

Program akce


10.00 Clever, Smart a groteska v komiksu!
Za účasti Dana Černého se bude mluvit nejen o Franciscu Ibánezovi, mistrovi situační komiksové komedie, a jeho slavných i možná skoro zapomenutých hrdinech, ale i tom, jak se dělá v komiksu groteska!
Moderuje Jiří Pavlovský, Dan Černý
11.00 Dražba komiksových originálů!
Oblíbená část programu, dražba komiksových originálů slavných autorů, ideální způsob, jak si za mírné obnosy pořídit díla našich nejslavnějších komiksových tvůrců!
Moderuje: Richard Klíčník
12.30 Red Meat – výplach žaludku neředěným černým humorem!
Po letech se vrací na pulty legendární stripová série Red Meat, která se objevila v prvních číslech magazínu CREW! A teď je zpátky, a to v překladu Františka Fuky, který přispěl k její slávě.
Moderují: František Fuka, Katka Vimmerová
13.30 Představování titulů Nakladatelství CREW
Panel s komiksovým nakladatelstvím, kde se představí veškeré tituly do konce roku (dobře, skoro veškeré), rozloučíme se s Vladimírem Veverkou a bude se i odpovídat na dotazy z publika. Přijďte, pokud chcete být v obraze!
Moderují: Petr Litoš a Jiří Pavlovský
15.00 Velké ohlášení nového projektu!
Tohle si schováváme zvlášť, protože si to zaslouží vlastní kategorii. CREW se tady pouští do něčeho, čím asi udělá radost spoustě komiksových fanoušků. Bude to opravdu velká věc, tak buďte první, kdo se o tom dozví!
Moderují: Petr Litoš a Jiří Pavlovský
16.00 One Piece – monumentální manga klasika u nás!
Vyplujte na moře s budoucím Králem pirátů… aspoň tedy ve svých představách. One Piece je asi největší projekt, do kterého se CREW pouští, a co všechno to obnáší (a proč se do toho vůbec vrháme) se dozvíte v téhle epické přednášce.
Moderuje: Toren
17.00 Finále akce, spojené s vyhlášením soutěže v cosplayi!
10.00 Dark Souls – Nezemřeš jen dvakrát
Legendární herní série pro hráče, které těší ustavičné umírání. Vítejte ve fascinujících světech s atmosférou tak silnou, že se jí budete muset prosekat! Řeč bude i o komiksech.
Moderuje: Jakub Lowák
11.00 Podcast Rudá žeň živě – na téma Ed Brubaker a drsná škola v komiksu
Spisovatel a scenárista Štěpán Kopřiva a šéfredaktor CREW Jiří Pavlovský rozjeli svůj podcast o detektivkách, drsné škola a jiných zábavných záležitostech. A tentokrát si k němu přizvali coby hosty Matěje Porta Kondáše a Jakuba Kvíze, aby se pobavili o jednom z komiksových expertů na tohle téma… a možná i o něčem jiném.
Účinkují: Štěpán Kopřiva, Jiří Pavlovský, Matěj Port Kondáš, Jakub Kvíz
13.00 Kvízová soutěž pro komiksové fanatiky!
Součástí každého CRWECONU už prostě musí být kvízová soutěž. Koneckonců, přece bychom lidem nevzali možnost získat komiksy výměnou za projevení nějakých znalostí? A navíc je to zábava! Přijďte poměřit své síly!
Moderuje: Matěj Port Kondáš
14.00 Zbulvený Skottie Young a jeho zastlané komiksy
Kreslíř a scenárista Skottie Young začínal coby autor dětských verzí slavných superhrdinů, ale postupně se přerodil v jednu z nejzajímavějších komiksových osobností. U nás ho známe především jako tvůrce Rocketa a hlavně brutálně infantilního Nesnáším Pohádkov… ale má mnohem větší rozptyl.
Moderuje: Vojta Rabyniuk
15.00 Requiem: To nejzvrácenější, co může peklo nabídnout!
Peklo vstalo z mrtvých a úžasně malovaná rudě heavymetalová série dvou úchyláků, zuřivého anarchisty Pata Millse a geniálního malíře Oliviera Ledroita, přichází s novými díly! Dočkáme se finále? A co nejpodivnějšího nám může tenhle svět nabídnout?
Moderuje: TrashmanCZ
16.00 Zdeněk Burian versus komiks 
Zdeněk Burian byl nejen legendární malíř a člověk, co určil, jak vnímáme dinosaury. Ilustroval množství legendárních sérií… ale co komiksy? Jaký měl vztah ke komiksům?
Moderuje: Tomáš Prokůpek
10.00 Jak na stránku
Animátor a kreslíř Viktor Svoboda (Supro: Hrdinové na dluh, Aargh! #23) vás provede pravidly, které si z filmu přenesl do komiksové tvorby. Jak přemýšlet nad stránkou, jak kreslit akci a jak se v tom všem neztratit!
11.00 Nikkarin v akci
Scenárista a kreslíř Nikkarin, tvůrce mnoha příběhů a stylů, přichází na pódium, aby ukázal, jak vlastně tvoří, jaký způsobem vznikají jeho díla… a přitom i odpověděl na zvědavé dotazy a podepsal některou ze svých mnoha knih!
12.00 Fanouš omnibus a k tomu ještě kreseb kus?
Dan Černý představí, prodá, podepíše a pokreslí svůj dlouho očekávaný (a v běžné distribuci nesehnatelný) sborník krátkých příběhů neúnavného potírače paranormálního sajrajtu. Všechny nedostižné krátké příběhy pod jednou střechou knižních desek!
13. 00 Live Draw Lucie Lomové: Stoprocentní improvizace!
Papír - voda - černá barva. Autorka komiksů bude živě kreslit a nechá se překvapovat materiálem, možná i vašimi podněty. Přijďte se podívat, co unikátního se jí pod rukama na místě zrodí. Následovat bude autogramiáda.
14.00 Křest Půlnočního krále
Antologii komiksů předčasně zesnulého kreslíře Libora Páva pokřtí a představí Tomáš Prokůpek a scenárista Jiří Hrdlička. Bude se nejen křtít a podepisovat, ale hlavně mluvit o tomto ikonickém tvůrci.
15.00 Praxe tvorby a vývoje komiksu by DRAWetc.
Grafické a ilustrátorské studio DRAWetc. se za dobu svého více než 20 let dlouhého fungování podílelo na tvorbě několika komiksů, například komiksová Kytice. O tomto procesu pohovoří domácí ilustrátoři Tomáš Pánek a Karel Cettl za doprovodu principála studia Vladimíra Strejčka.
16.00 Ondřej Sekora v komiksu!
Ano, čtete dobře. Ondřej Sekora. Stvořil nejen Ferdu Mravence, ale stál i u zrodu českého komiksu. A proto je jen záslužné, že o něm samotném vznikl komiks, který přijde představit jeho autorka Barbara Šalamounová… a s ní i Richard Podaný!


Program se připravuje


Program se připravuje
10.00 Cartoon v Japonsku, aneb jak se americké show dostaly do anime
Anime adaptace Suicide Squad se blíží! Ale to není poprvé, co japonci dostali možnost zpracovat západní seriál podle svého!
Moderuje: Lionel Korzár
11.00 Soutěž AMV s úsměvem
Malá soutěž pro všechna AMV, která chtějí u diváků vyvolat úsměv, pobavit, či rovnou smích na podlaze – tj. AMV komediální či parodická! Přijďte nám pomoci vybrat to nejvtipnější AMV Crweconu!
12.00 Politický vliv asijské popkultury
Jak se japonské filmy nebo korejská hudba šířily po světě, začaly mít i znatelný dopad na politiku. Do té míry, že třeba Čína začala systematicky přijímat obraná opatřen. Povíme o dopadu anime, K-popu a dalších odvětví asijské kultury na politiku... a jak nenápadně dokážou naše zábavy měnit rozhodnutí lidí na společenské úrovni.
Moderuje: Meon
13.00 Jak se sází manga
Veselé historky ze sázení a jiné maléry vám představí sazeči Daren a Wyrrgy
Moderují Daren a Wyrrgy
14.00 Slice of life jako neviditelný žánr
Co je ten slice of life neboli „kousek života“ zač? Proč by nás měl zajímat žánr, který si zakládá na vykreslení obyčejného života? To vše se dozvíte v této přednášce. Probereme vývoj žánru i současná populární díla!
Moderuje: Ximara
15.00 To anime je HRA?!
Prvky visualních novel najdete ve velkém množství videoher, ale věděli byste, kde je hledat v anime? O slavných anime, které stojí na herních příbězích, adaptačních metodách interaktivního storytellingu do lineárního děje či něco o historii žánru si povíme v této přednášce.
Moderuje: Etuta a Lionel
16.00 Autogramidáda Vějíře 2024
Zajímá vás, jak vypadají a co jsou zač autoři tuzemské mangy? Jste zvědaví, kolik času zabere vytvořit krátký příběh do Vějíře? Nebo si jen chcete trochu pokecat, potřást rukou a říct si o věnování? Máte jedinečnou možnost si v rámci besedy a autogramiády autory letošních příspěvků odchytit! 


Program se připravuje

10.00 - 16.00
Tentokrát se tu objeví hned dvě velké herní firmy: Blackfire a Fox in the Box! Obě přijdou předvést své zajímavé hry... a některé si budete moci i koupit s akční slevou!Program se připravuje


Program se připravuje

Identikit/Drawetc.kit
Policejní kreslíři, dnes již skupina částečně nahrazená počítačovou technikou. Samostatná ilustrátorská disciplína založená na představivosti a skvělé znalosti anatomie obličeje. Pro CRWEcon 2024 se této tvůrčí domény chopí již tradičně ilustrátoři z DRAWetc. Přijďte si vyzkoušet, jak byste obstáli pro popisu pachatele na policejní stanici. Spojte svou vizuální paměť s naším perem a sedněte si zády ke svému parťákovi či parťačce a popište ho kreslíři. Uvidíte, jestli by mohl být na základě vašeho popisu identifikovatelný.

Charitativní portréty
Ilustrátoři z týmu a okolí DRAWetc. budou součástí charitativní sbírky pro Ukrajinu, v rámci které si budou moci hosté CRWEconu 2024 nechat nakreslit a následně za příspěvek zakoupit vlastní portrét (minimální cena 200 korun, maximální se meze nekladou). Téma portrétů bude volné, nicméně představivosti se meze nekladou a jsme připraveni na vaše kreativní zadání!Aktuality

Nikarin!

Nikarin pokytl několik parádních obrázků do aukce na Crweconu!


Fox in the Box na Crweconu

Na letošní Crwecon zavítá herní vydavatelství Fox in the Box, které sem přiveze několik her podle komiksových sérií (Pochmurný kraj, MIND: MGMT), tak svých jiných novějších titulů (Evakuace a Ahoj). Něco si budete moci vyzkoušet… a jinak bude na všechny tituly 10 % sleva! (A Ahoj budete moci i vyhrát!)

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Tomáš Kučerovský

Tady jsou hned čtyři obrázky které se stanou součástí aukce...

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Murin Wolf v aukci

Komiksová dražba se nám začíná pořádně zaplňovat... Tady jsou obrázky od Murina Wolfa. Všechny jsou A4, tuš a akvarelové barvy na čtvrtce.


Matcha Tea

Stánek Matcha Tea dává na vědomí:

Na stánku připravujeme nápoje ze zeleného čaje Matcha tradiční japonskou metodou, kdy je čaj našlehán chasenem (bambusovou metličkou). Připravujeme Matcha Iced Tea, Matcha Iced Latte (včetně alternativních mlék), Matcha s kokosovou vodou a prodáváme čaj v baleních pro domácí přípravu. Pro mladší účastníky máme i variantu všech těchto nápojů z mletého Rooibosu, který neobsahuje kofein. Jedná se o specifické zpracování rooibosu, používané výhradně v Japonsku.

Naše nápoje nijak nekonkurují tradičním nápojům jako jsou pivo, limonády, voda či jiné nápoje. Samotná příprava i nápoje jako takové jsou specifické a zajímavé.

obrázek
obrázek
obrázek

Karel Jerie

Černobílé ilustrace použité coby ilustrace k povídce Ondřeje Neffa a dalším!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek

Suchánek a Ledecký v dražbě

Aukce by se měli zúčastnit i tvůci Afterpunku s kresbami a náčrtky. Tyhle obrázky jsou jen navnazovačka...

obrázek
obrázek

Blackfire na CRWECONU!

Již 25 let vám Blackfire přináší na český a slovenský trh ty nejlepší karetní a deskové hry a pro Crew Con si připravil výtažek toho nejšťavnatějšího z menších karetních a party her. Nezapomeňte se zastavit v jejich deskokoutku a zahrát si třeba oblíbená Výbušná koťátka v několika variantách, legendárního Munchkina nebo nějakou jejich deskoherní novinku.

obrázek
obrázek
obrázek

Rozjíždíme dražbu!

Jako první jsou tu do dražby parádní obrázky Lucie Lomové!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek


Diskuze

image
Paja     11:05:18 17.5.2024

super

Přidat příspěvek


* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Fotogalerie - minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image