image
image
Patnáctý ročník!
Pětadvacáté výročí Nakladatelství CREW!
KLUB CROSS
Plynární 1096/23, Praha 7

CRWECON 2022

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 25. 6.!

Program akce10.00 – 11.30 Panel nakladatelství CREW
Setkání s nakladatelstvím CREW, kde se bude povídat nejen o tom, co vydalo a co chystá na druhou polovinu roku, ale bude se i odpovídat na zvědavé dotazy. Odtajníme i pár velkých pecek! Vystupují Petr Litoš a Jiří Pavlovský.
12.00 – 13.00 Dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník.
13.30 – 15.00 Oslava pětadvacátých narozenin nakladatelství CREW!
Nakladatelství CREW je fakt už pětadvacet let… takže je na čase, aby se zakladatelé, stálí i bývalí, sešli a zavzpomínali na drsné komiksové začátky a jaké to bylo dělat komiksy v době faxů a jehličkových tiskáren. Kromě Petra Litoše a Jiřího Pavlovského dorazí i Štěpán Kopřiva a Vladimír Veverka!
15.00 – 16.00 Vydavatelský panel I.
Významní čeští vydavatelé přijdou představit své plány! Velké firmy i nováčci prozradí tajné informace a dlouhodobé plány a odpoví na vaše dotazy! Mezi jinými dorazí Albatros, Comics Centrum, Vybíral a možná i BB art!
16.00-17.00 Vydavatelský panel II.
Všichni vydavatelé se nám do jednoho panelu nevešli, takže tady je druhé kolo: Argo, Analphabet Books, Mighty Boys, Zanir a možná i nějací další!
17.00 Vyhlášení Cosplay soutěže!
Na závěr conu to nejdůležitější! Přehlídka kostýmů a vyhlášení těch nejlepších! A samozřejmě, předávání cen!

10.00 Videohry a komiksy
Komiksy jsou s hrami spojené už téměř od úplných začátků. Ovšem jak se hry vyvíjely, přestávalo hrdinům stačit jít jen zleva doprava a občas se skrčit a povyskočit. Jaké jsou nejlepší (a nejhorší) hry podle komiksů probere Katka Vimmerová a Jakub Lowák!
11.00 Stránky, čáry, bubliny – živě!
Nikkarin a Černodan speciálně na Crwecon přináší nový díl svého oblíbeného podcastového pořadu! Volná debata a o komiksu, popkultuře, jak se stát legendou… a tak podobně.
12.00 Komiks versus literatura
Štěpán Kopřiva a Petr Macek mají zářezy jak ve světě komiksů, tak ve vesmíru literárních příběhů… co z toho je větší dřina? A z čeho mají největší radost? Tvůrci Asfaltu, Rychlopalby a Zázraka a Péráka na jednom pódiu!
13.00 Dan Černý, Pinďa a Kačer Donald!
Danu Černému se podařilo podmanit si hned dva ikonické vesmíry: Čtyřlístek a Kačery z Kačerova! Co z toho bylo těžší? A kam byla větší fuška se dostat? Jak hrát (a vyhrát) na cizím hřišti?
14.00 Deskovky ve svět komiksu!
Deskové hry přichází na čím dál rafinovanější způsoby, jak vám přiblížit svět hrdinů a jejich schopnosti. Ať už k tomu používají jen kostky či karty, nebo naopak dokonalé plastové figurky! Největší herní fenomény vám představí Petr Čáslava z kanálu Deskofobie!
15.00 Komiks ve třech obrázcích
Komiksové stripy se i u nás stávají čím dál populárnějším fenoménem. Už nestačí jen Garfield a spol., máme své vlastní hrdiny a slavné autory. Pánové Dan Černý, Nikkarin a Smuten budou vyprávět, jak se dělá komiksový humor.
16.00 Prašina v komiksu
Prašina se stala vážně obrovským fenoménem, takže se tahle moderní a temnější „foglarovka“ dostala i do komiksu. A výsledek je skvělý - taky to dostal do péče Karel Osoha, který i přijde a bude popisovat, jak se mu dařilo vytvářet románový svět.

10.00 Odvrácená tvář Comicsové databáze!
Stránka Comicsdb je s námi už neuvěřitelných osmnáct let – a poskytuje informace nejen o komiksových novinkách, ale i vašich názorech na ně. Jak je těžké to celé udržet v chodu, vypráví Vojta „Fry“ Fišer!
11.00 George Peréz
Jedna z ran, která na komiksový svět tenhle rok dopadla, byla smrt George Peréze, slavného filigránského komiksového kreslíře. Markéta Nedvědová vás seznámí s jeho životem a především úžasným dílem…
12.00 Spider-Man v novém světě!
Spider-Man prošel mnoha změnami, byl ženatý, šestiruký, bohatý, mrtvý, v robotickém kostýmu… Jak vypadá současný Spider-Man? A jak s ním osud mává v dnešní době? To vám odprezentuje osvědčený Ondra „Lenny“ Král!
13.00 Scénář, příběh, trend
Jak se mění přístup k psaní scénářů a vyprávění v komiksovém médiu? Co bavilo dřív a co baví dnes? A jak se s tím poprali současní tvůrci? Okénko do historického pozadí psaní komiksů vede Lukáš Pokorný!
14.00 Jak se píšou komiksové dějiny
Jak se provádí pátrání v komiksové minulosti? Kde splašit vzácné originály? Co skrývají archívy Saudků, Vontů, Ferdů Mravenců či Kulihrášků? To vám řekne Tomáš Prokůpek!
15.00 DC Icons
Návraty do puberty slavných hrdinů se stávají čím dál populárnějšími. Začalo to romány, ale rychle to přešlo i do komiksů a můžeme číst o dospívání Wonder Woman či Harley Quinn. O tomhle fenoménu vám bude vyprávět Markéta Nedvědová!
16.00 Venom – v zajetí symbionta!
Jeden z nejpopulárnějších marvelovských antihrdinů má za sebou nejen dva filmy, ale především mnoho komiksových minisérií a řad. V černém „kostýmu“ se vystřídala spousta hrdinů, ale kdo v něm vězí v současnosti? To vám řekne Ondra „Lenny“ Král!

10.00 Anime na Netflixu
Originální anime versus seriály v anime stylu. Na Netflixu najdete oboje. Co z toho stojí za shlédnutí? Jak Netflix ovlivnil japonský animační průmysl… a co nás ještě čeká za vizuální hody? Na tohle téma bude přednášet Neoworm!
11.00 Psychologické temno Inia Asana
Vhled do díla a života fascinujícího japonského mangaky, člověka, který tvoří nejednoznačná díla na hranici psychologického dramatu a hororu. Autora, který se zabývá tématy jako jsou sebevraždy (Město světel), dospívání (Solanin) či pocit vyděděnosti (Goodnight Punpun). Přednáší Jakub „Stříbro“ Stříbrný.
12.00 Micuru Adači: neznámý génius mangy
Jsou autoři jejichž jména jsou skloňována ve všech pádech. A jsou takoví, o kterých se zase (alespoň u nás) tolik neví. A mezi ně patří i skvělý vypravěč a mistr kresby Micuru Adači, expert na sportovní mangy (Nine, Touch, Rough, H2, Katsu! či Mix). Se skvělým tvůrcem vás seznámí Abbe!
13.00 Hrůza po Japonsku
Japonský horor je divný, tajemný a děsivý. Je v něm možné všechno a před zlem není úniku. Někdy stačí jen vstoupit do špatného domu, nebo jen říci nevhodně zvolené slovo… Do světa hrůzy vás zavede Jakub „Toren“ Neumann!
14.00 Vějíř – sborník české mangy: autogramiáda a beseda s autory
Na Animefestu bylo pokřtěné nové číslo manga sborníku Vějíř! A jeho autoři navštíví i CRWECON. Příležitost pro všechny, které zajímá manga… nebo se dokonce snaží v tomto stylu tvořit svá vlastní díla.
15.00 Jak japonská kultura ovlivňuje svět.
Vliv mangy a anime můžete vidět nejen na stránkách komiksů, ale v knihách, filmech a seriálech. Jak moc se otiskl tenhle fenomén do světové popkultury? A co byly největší úspěchy a debakly? To vám shrne Jakub „Toren“ Neumann!
16.00 25 let revolucionářky Uteny
Nejen CREW slaví pětadvacáté narozeniny! Své výročí má i anime seriál Revolutionary Girl Utena, který se nejen stal klasikou, ale jeho režisér, Kinihiko Ikuhara, vytvořil dílo, které ovlivnilo celou generaci anime režisérů. Proč je tahle série tak zásadní vám řekne DanQ!

10.00 – 16.00 Zde si můžete vyzkoušet skvělé stolní hry!
Tentokrát má patronaci nad akcí firma HRAS – Svět deskových her, kterou najdete na Václavském náměstí 38 (www.hras.cz). Je to jeden z nejstarších obchodů specializovaných na společenské hry a hlavolamy. Předvádějí se tu hry a vysvětlují pravidla. Počítejte spíše s lehčími hrami, které půjdou snadno vysvětlit, karetními i abstraktními, pro pobavení i zahřátí mozkových závitů!

DRAWetci zvěční vaše fantazie!
Na CRWECON se vrací kreslířská skupina DRAWetc. s fascinujícím projektem! Návštěvníci budou moci na lístek napsat jméno a charakteristiku superhrdiny či záporáka a hodí do krabice. Z té se pak budou průběžně losovat nápady – a ty se nakreslí! Hotovu věc si pak bude moci šťastný návštěvník vyzvednout a odnést s podpisem ilustrátora!
Mezi kreslíři budou: Aňos Kubecová, Troy, Karel Cettl, Matěj Špatenka, Jakub Rosnberger a Enigmaboy612!


10.00-16.00 Dětský koutek
Váháte, jestli je CRWECON vhodný pro děti? Už nemusíte! Letos jsme si pro vás připravili dětský koutek, kde na děti i jejich rodiče čeká komiksová dílna, malování na obličej, superhrdinská oblékárna a návod, jak se stát správným superpadouchem!
POZOR: Letos bude více místa! Dětský koutek bude na venkovním pódiu! 

KOMIKSOVÁ BURZA
Tentokrát jí bude vyhrazeno celé předsálí velkého sálu, plus část spodního patra venkovního areálu V přízemí si budete moci obsadit (dle přísloví „kdo dřív přijde, ten dřív mele!“ libovolný stoleček a na něm se zbavovat svých komiksových titulů… případně se rozhlížet, co vám chybí!


KRESLÍŘSKÁ ALEJ
Nemůžeme vynechat Kreslířskou alej, kde budou slavní čeští tvůrci malovat a případně i prodávat své kresby!Aktuality

CRWECON 2022 ZA NÁMI!

Díky vám všem, kteří jste, i přes déšť a slotu, vážili svou cestu do Klubu Cross, na naši komiksovou akci, a vážně doufáme, že jste si to užili. Po těch dvou letech nečinnosti jsme trochu zrezivěli, takže pokud něco nefungovalo úplně podle plánu, omlouváme se a příště už to bude lepší!
Obrovský dík všem, kteří tam pobíhali v tričcích CREW 25 let a pomáhali to celé držet v chodu. A dík všem, kteří přišli přednášet, odpovídat na dotazy a kreslit, bylo to výborné! Díky firmě Hras, která se starala dole o herní koutek – pokud ji chcete poděkovat osobně, můžete navštívit její prodejnu a něco si tam koupit! Díky DRAWetcům, kteří tam malovali na přání návštěvníků, všem kreslířům a hostům, kteří byli neskutečně fajn a příjemní… a díky Vláďovi Veverkovi, který nejenže dorazil, aby zavzpomínal na začátky CRWE, ale hlavně bez něj by tahle firma (a tudíž ani Crwecon) nejspíš vůbec neexistovala.
A samozřejmě obrovské díky Klubu Cross, který se fakt mohl přetrhnout, aby nám poskytl příjemné zázemí, absolutně nad limity obvyklých akcí.
Díky i všem, co akci propagovali a psali o ní... a vůbec, všem komiksovým fanouškům!
Tak příští rok zase na shledanou (snad už v lepším počasí)!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek
obrázek

Novinky na Crwecon 2022!

Na akci se poprvé objeví omnibus Alias, jedna z nejslavnějších knih Briana Michael Bendise, v obou svých verzích. A se slevami, které tam budeme mít, se vážně vyplatí si ho přijít koupit tam. A to nemluvím o tom, že budou i nové Legendy Marvel: slavný Aaronův komiks Thor: Zabiják bohů. Budou také Avengers, ve kterých bude hrát velkou roli Moon Knight, další MDEK: Castaka/Zbraně metabaronu... a samozřejmě, už zmíněné publikace vydávané k 25 výročí nakladatelství! Kromě toho ještě budou naše knihkupectví provozovat výprodej anglických komiksů, takže bude možné pořídit si sešitovky za 20 korun, či knihy za poloviční ceny!
Hele, když už máte vstupné zdarma, tak ty peníze musíte někde utratit, nebo ne?

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek
obrázek

Mikuláš Podprocký

Už máme ohlášené skoro všechny obrázky do dražby (i když se určitě ještě něco vynoří)... a finále zůstalo na Mikuláši Podprockému, autorovy úspěšné Divočiny!

obrázek
obrázek
obrázek

Kateřina Čupová v dražbě

Už se scházejí poslední kandidáti do dražby... a mezi nimi je i populární autorka a kreslířka Kateřina Čupová a její dva obrázky ve formátu A4!

obrázek
obrázek

Murin Wolf a jeho komiksy

Komiksový kreslíř zabývající se klasickou kresbou, malbou, karikaturou a v neposlední řadě i komiksům samotným, ke kterým si sám píše scénáře. Je filmový nerd až do morku kostí, což se odráží i v jeho tvorbě. Na kontě má zatím 4 komiksy - Fotograf(2015), Nym-Fa(2017), Škodík(2017) a Rybář(2019). Teď však přichází s unikátní bláznivou hororovou komiksovou sérií o upíří kočkoženě, ve které chce vzdát hold klasickým hororům z 30. let, ale v trochu drsnějším kabátě. Murin Wolf má za sebou řadu výstav a pár televizních interview i nějaký ten zářez v zahraničí, když se podílel na designu triček pro kapelu Beastö Blancö, kde zpívá dcera Alice Coopera. Na CRWECONu s ním můžete nejen prohodit pár slovo o jeho tvorbě, ale i zakoupit nějaké ty grafiky či samotné originály.

obrázek

Dan Černý pro vaše domovy!

Na dražbě budou k dispozici i tři parádní obrázky od Dana Černého. Jinak tam nebude chybět ani Dan Černý, ale toho si domů koupit nemůžete.

obrázek
obrázek
obrázek

Cosplay na Crweconu!

I na letošním CRWECONU proběhne soutěž o nejlepší cosplay!
Zúčasnit se může každý a hlasovat se bude přímo na místě!
Vyhlášení proběhne v 17:00 v Komiksovém stanu. A budou ceny!

obrázek

Dražba - Nikkarin

V populární crweconské dražbě dojde i na obrázky Nikkarina, který stvořil několik alternativních obálek k marvelovským komiksům!

obrázek

Další obrázky do dražby

Opět několik obrázků do dražby na CRWECONU, se startovní cenou 500 korun. Pokud chcete mít doma pěkný originál, doražte!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

DRAWetci zvěční vaše fantazie!

Návštěvníci budou moci na lístek napsat jméno a charakteristiku superhrdiny či záporáka a hodí do krabice. Z té se pak budou průběžně losovat nápady – a ty se nakreslí! Hotovu věc si pak bude moci šťastný návštěvník vyzvednout a odnést s podpisem ilustrátora!
Mezi kreslíři budou: Aňos Kubecová, Troy, Karel Cettl, Matěj Špatenka, Jakub Rosnberger a Enigmaboy612!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Superhrdinové v deskovkách

Nejen bublinami živ je fanoušek komiksů a tak je třeba si občas odskočit do kina na nejnovější biják, zapařit na compu nějakou opulentní gamesu a sem se hodí hodit se do offlinu a vybalit deskovku. Což světe div se nemusí být hned Marvel Monopoly. Titulů je nepřeberné množství, některé lepší a některé horší. Některé si berou komiks jako médium, jiné s ním pracují více doslovně. Zajímavou kategorii tvoří pak superhrdinské deskovky, kde můžete coby Hulk fackovat helikoptéry. Jak přesně to může fungovat a jak dobře dokáží deskovky zachytit ikonické hrdiny jest předmětem této přednášky pod patronací Deskofobie, nejstaršího a nejkulervoucnějšího youtubového kanálu... o deskovkách.

obrázek

Obrázky do dražby od Viktora Svobody

Čtyři parádní kresby od častého přispěvatele Aarghu!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Další obrázky do dražby - Štěpánka Jislová

Jelikož je dražba oblíbenou zábavou, tak vždy předem ohlašujeme, o co se bude moci bojovat! Obrázky přispěla i Štěpánka Jislová!

obrázek
obrázek
obrázek

Obrázky od Jiřího Gruse

Pro ty, kteří se těší, že si budou moci na CRWECONU pořídit nějaké originály, je tu dobrá zpráva - budou! Jako ochutnávku tu máme obrázky od Jiřího Gruse!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek

Manga a anime program odtajněný!

Tak už máme i rozpis anime a manga přednášek, které vás na CRWECONU čekají. A seznámíte se jak s autory, o kterých jste možná dosud neměli ani páru (což je chyba!) tak s tím, jak japonská kultura válcuje svět (včetně Netflixu), dozvíte se víc o japonských hororech a i to, že výročí 25 let neslaví jen CREW!

obrázek

Bazar

Pozor, opět bude ve spodních prostorách a před akcí prostor pro bazar, především zahraničních komiksů, sešitových i knižních. Pokud se chcete zbavit něčeho ze své sbírky, zkuste to přinést. Jen upozorňujeme, počet míst je omezený a kdo dřív přijde, ten dřív mele. Zatím ale vždy bylo místo pro každého. Pokud byste toho měli opravdu více a chtěli mít místo zaručené, dejte vědět. Na place před Crossem (kde bude i přednáškový stan a dětský koutek a kreslení s DRAWetci) bude možnost pronajmout stánky… ale ty už něco málo stojí.


Crwecon 2022

Jak vidíte, spustili jsme stránku nového CRWECONU! Upozorňujeme, že programy ještě nejsou kompletní, budou se doplňovat, měnit, vylepšovat… ale i tak si myslíme, že se to sešlo docela hezky. Letos bude větší důraz na české tvůrce. A samozřejmě, budeme slavit pětadvacáté narozeniny nakladatelství CREW… a k tomu mám pro vás připravené dárky! Samozřejmě, bude spoustu novinek a dalších parádních věcí, tak se máte na co těšit! Dorazte, vstupné je i letos zcela zdarma!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek


Diskuze

image
Marek     10:06:27 25.6.2022

Odpočet dnes na Crwecon stránce ukazuje, že zbývá ještě 23 hodin, tak doufám, že kecá a dnes se to koná

image
Pavlovský     20:06:38 24.6.2022 image

Kukky88: Oboje. Arkham bude mít normální produkci, Krakatit bude na mangu. Jeden krám už to fakt neobsáhl. A ano, bude možnost platit kartou... tedy, pokud se něco neporouchá.

image
Kukky88     19:06:45 24.6.2022

Zdravím chci se zeptat bude možné platit kartou na Crweconu nevím jaké knihkupectví tam bude zastupovat Crew jestli Arkham nebo Krakatit.

image
Pavlovský     13:06:08 24.6.2022 image

Ano, dneska to bylo potvrzené, že to bude. A bohužel, na limitku Aliasu nebudou poskytované žádné slevy, takhle je to nastavené, tam to není na nás. Na normální edici slevy jsou.

image
Láďa     11:06:33 24.6.2022

Zdravím, bude skutečně zítra k dispozici limitovaná edice Alias? Předpokládané vydání je až 30.6. Pokud ano, budou se slevy vztahovat i na tuto limitovanou edici? Děkuji.

image
Pavlovský     00:06:25 22.6.2022 image

Petas: Co se týče parkování, tak parkoviště u Crossu je vyhrazeno pro prodejce... a tuším hned naproti jsou garáže.

image
Pavlovský     23:06:04 21.6.2022 image

Zikis: Ano, určitě. Budeme tam mít všechny mangy - komplet Crewní a většinu i ostatních

image
Zikis     16:06:04 21.6.2022

Dobrý den, na Crwecon se chystám poprvé, a zajímá mě, jestli se tam budou dát koupit mangy, které nejsou novinky

image
Petas     13:06:10 21.6.2022

Zdravím. Jak je to s parkováním? Dá se někde poblíž pohodlně zaparkovat, i kdyby na parkovacích automatech?

image
Pavlovský     19:06:47 17.6.2022 image

Natka: Budou se tam prodávat... a sleva bude na všechny tituly, od 20% do 30% procent, podle toho, za kolik se nakupuje (20% je základ, 25% od pěti tisíc, 30% pro ty, kteří koupí nad deset)

image
Natka     00:06:07 17.6.2022

Ještě nemám zkušenosti, pokud je v Crewním obchodě u některých produktů poznámka "premiéra na Crweconu", budou je tam jen představovat v nějakém rozhovoru, nebo tam už půjdou zakoupit? A co nějaká akční cena? :P

image
Pavel     12:05:40 26.5.2022

Super :)

Přidat příspěvek


* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Fotogalerie - CRWECON 2019

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image