NOVINKY

A ještě pár obrázků...

28. 5. 2009

...tentokrát od Karla Jerieho.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Grus na prodej!

27. 5. 2009

Abychom vás navnadili, je zde ukázka kreseb, které dává do dražby Jiří Grus. Mezi kresbami najdete jak náčrtky z Nitra, tak celé stránky z Volemana - přímo volající po zarámování a pověšení na stěnu. A jedna lahůdka, u které se ještě váhá, jestli bude na prodej - celý, Nitrem pokreslený, skicář.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Další várka obrázků do dražby

27. 5. 2009

Tentokrát od dalšího slavného komiksového výtvarníka, Karla Jerieho. Mezi obrázky najdete ilustrace k Octobrianě i Šifře mistra Hanky. Tak pokud chcete mít doma na stěně originál, můžete si ho na Crweconu pořídit.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

První obrázky do dražby

26. 5. 2009

Účast na dražbě přislíbil i Tomáš Kučerovský, který dá k dispozici několik kreseb, které jste mohli najít jak v první číslech magazínu Aargh, tak třeba v Ikárii.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Ještě tři novinky!

25. 5. 2009

Z tiskárny na Crwecon přijde dotisk dvou vyprodaných Sandmanů. Už po několikáté se dotiskuje první díl, Preludia a nokturna - kniha, kterou to všechno začalo. No a k tomu se přidal i dotisk vyprodané trojky, povídkové knihy Krajina snů. No a do třetice by mělo nakladatelství BB art přijít s knihou La Perdida, grafickým románem o „pokleslé ženě", mladé holce, která zažívá nejrůznější šílenosti v Mexico City.

obrázek
obrázek
obrázek

Křest Safari pláže

24. 5. 2009

Slavnostní odpálení knihy legendárního německého tvůrce Mawila (spolu s Návraty Komety) bude v rámcu vydavatelského panelu Aarghu! Tak se přijďte zúčastnit téhle slavnostní akce.

Návraty Komety
Pláž

Třetí Bublegun

24. 5. 2009

Na Crweconu by měl mít slavnostní premiéru i nový Bublegun. Třetí číslo s pracovním názvem "holky" bude věnováno pouze komiksům od něžnějšího pohlaví. Poprvé také navštívíme zahraniční luhy a háje, samozřejmě nepočítáme Slovensko, které stále jako zahraničí moc nebereme a jehož autoři a autorky již byli v Bubble Gunu zastoupeni. Takže na jaké komiksové slečny a dámy se můžete v třetím čísle těšit?

Tuzemskou scénu zastupují kreslířské naděje Bára Jílková a Jaroslava Dejlová. Ze slovenských autorek se můžete těšit na Eriku Grendelovou, která již jednou v Bubble Gunu publikovala. Evropský kontinent bude dále zastoupen německou tvůrkyní Elke R. Steiner, půvabnou dánskou kreslířkou s ještě půvabnějším jménem - Ina Kjolby Korneliussen, z evropského komiksového království z Francie se můžete těšit na úžasnou Nancy Pena. A protože jsme nenechavci a ještě k tomu kosmopolitní, tak jsme oslovili i autorky zpoza oceánu aby si splnili svůj americký sen a publikovaly v českém fanzinu. Takže ze země za velkou louží se můžete těšit na Jennifer Camper, Mary Fleener či Melissu MacAlpin.

obrázek

Noviny na Crweconu II.

19. 5. 2009

U Crwe vyjde k příležitosti Crweconu trojice titulů. Starých i nových. Z těch starých jsou to dotisky vyprodaného prvního dobrodružství Usagi Yojimba: Daisho a jednoho zcela nekomiksového titulu od komiskového tvůrce (a vydavatelství). Jedná se o Zabíjení Štěpána Kopřivy. Tedy, Zabíjení je název knihy a Štěpán Kopřiva autor, aby bylo jasné, že nepůjde o vraždu autora Nitra a Asfaltu.
No a tou novinkou je další Usagi Yojimbo: Kruhy. Text praví:
Kruhy obsahují několik příběhů, obvykle s hororovým nádechem. Ukáže se, že jsou mosty, přes které by se nemělo po setmění chodit, že pomsta ze záhrobí může vést skrz ty nejnepatrnější předměty... ale budeme svědky i souboje na život a na smrt, a ve finálním příběhu se Usagi po létech vrací zpátky domů, aby se střetl s démonickým zabijákem a svou vlastní minulostí.
Bude to černobílé, bude to mít cca 140 stran a bude to stát cca 229 korun.

obrázek
obrázek
obrázek

Novinky na Crweconu I.

19. 5. 2009

Do tiskárny právě odešel nový Lucifer: Děti a monstra (jako by v tom byl nějaký rozdíl). Text praví:
Důchod bývalého vládce pekla Lucifera se vyvíjí poněkud problematicky. Ve službách nebe zachránil svět před hrozbou němých bohů a byl odměněn předmětem nepředstavitelné síly - branou, která vede do ještě nestvořené nicoty.
Ale brána sama o sobě je pouhým nástrojem. A Lucifer ho hodlá použít, aby naplnil své skutečné cíle. Jeho putování za ztracenými křídly ho zavádí do japonského zásvětí, kde vládne Izanami - do strašlivého domu komnat bez oken. Na jeho prahu zanechá Lucifer svou nesmrtelnost i veškerou moc. Vstoupí do labyrintu pastí a zrad, kde je jen jediná věc nebezpečnější než neúspěch: úspěch.
Pokračování příběhu padlého anděla, zrozeného na stránkách proslulého SANDMANA Neila Gaimana. Kniha LUCIFER: DĚTI A MONSTRA byla nominována na prestižní cenu Willa Eisnera a obsahuje čísla 5-13 pravidelné série LUCIFER.
Opět vydává nakladatelství Netopejr, stát to bude velmi slušných 499 korun (bude to opět vázané)! A celých 208 stran!

obrázek

Speciální slevy II.

13. 5. 2009

Na české komiksy se opět vztahuje klasická crweconská sleva: Základní, automatická sleva je 10 %, pokud koupíte zboží nad dva tisíce je to 15 % a pokud nad čtyři, tak už 20 %.
POZOR! Sleva se nevztahuje na zahraniční a antikvariátní tituly!

Speciální slevy I.

13. 5. 2009

V rámci Crweconu bude knihkupectví Seqoy prodávat komiksy za rekordně nízké ceny. Klasické nové sešitovky tu budou za jednotnou cenu padesáti korun, starší čísla pak za 30 a 10 korun. Část knih pak bude zlevněná na 100 korun - a ty, které nebudou zlevněné, budou za kurs 20 korun za dolar.

Návraty Komety

12. 5. 2009

Na Crweconu bude pokřtěn sborník Návraty Komety vydaný u příležitosti stejnojmenné komiksové výstavy, která se koná od 22. dubna do 2. června v brněnské galerii U Dobrého pastýře. Celobarevná publikace o rozsahu 76 stran obsahuje deset příběhů od současných mladých autorů, kteří v něm reagují na vybrané komiksy z počátku 90. let. Svými výtvory přispěli Michal Bednář, Jan Gemrot, Jiří Grus, Tomáš Chlud, Štěpán Kopřiva, Tomáš Kučerovský, Ján Lastomírsky, Nikkarin, Vladimír Strejček, Václav Šlajch a Jiří Zimčík. Sborník má pouze omezený náklad, proto neváhejte a na Crweconu si ho pořiďte.

Návraty Komety

Ozvěny komety!

10. 5. 2009

Na Crwecon by se měl dovézt a pokřtít i zbrusu nový komiksový sborník "Ozvěny komety", kde deset současných autorů reaguje na staré komiksy z Komety a Arény. Bude to mít patrně omezený náklad (vyjde to jako katalog k výstavě), tak neváhejte!

Lucifer je potvrzený!

10. 5. 2009

Pokud se něco opravdu velmi nepodělá, měl by se na akci stihnout i tolik očekávaný druhý Lucifer, opět z produkce nakladatelství Netopejr. Bude opět vázaný... bohužel teď už za normálnější cenu (díky chybě tiskárny vyšla první kniha vázaná za cenu brožované), takže doporučujeme využít veletržní slevu!

Další křest!

10. 5. 2009

Dozvěděli jsme se o další knize, která by měla mít svou premiéru na Crweconu – je to komiks Safari pláž od německého autora jménem Mawil, který už se objevil v KomiksFest magazínu, ale kniha mu u nás vychází poprvé!

Pláž

Nezapomeňte hlasovat!

10. 5. 2009

Na stránce www.comicsdb.cz je už k dispozici druhé kolo ceny Fabula Rasa, takže pokud jste na stránce přihlášení, rozhodně využijte možnost rozhodnout o tom, co bude vyhlášeno za nejlepší komiks, scénář či kresbu. Jinak si pak nestěžujte.

Další adept na dražbu!

27. 4. 2009

Do Crweconové dražby se přihlásil další velmi zajímavý kreslíř, Václav Šlajch. Tady máte na ochutnávku tři jeho obrázky.

Václav Šlajch - obrázek na prodej
Václav Šlajch - obrázek na prodej
Václav Šlajch -  obrázek na prodej

Samoobslužná výstava!

25. 4. 2009

Chcete, aby se vašimi kresbami pokochali o ostatní... nebo chcete zaujmout vydavatele? V prostorech klubu Cross budete mít možnost vystavit své obrazy - stačí je přinést a ve spolupráci s pořadateli připevnit na zeď (pro jistotu radši kopie... to kdyby se někomu zalíbili až moc).

Obrázky do dražby

12. 4. 2009

Jirka Grus přislíbil obrázky do dražby... včetně skic k Nitru! Až se čas nachýlí, přineseme ukázky. Kromě Gruse by se opět mohla objevit Lela Geislerová a další.

Návštěvnícká burza

12. 4. 2009

V prodejním sále bude jako obvykle prostror pro návštěvnickou burzu - čili pokud máte nějaké zajímavosti, tak je přineste a možná i něco vyděláte (co pak můžete na místě zase utratit).

Seqoy - slevy

12. 4. 2009

Firma Seqoy tu opět bude mít velký stánek a na něm stejně velké slevy. Minimální sleva je deset procent, ale čím víc toho koupíte, tím větší slevu dostanete - až k dvaceti procentům!