Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz

23. sezóna Simpsonových přitáhla nejméně diváků

23. sezóna Simpsonových přitáhla nejméně diváků

Před nedávnem si svou premiéru na televizních obrazovkách odbyla třiadvacátá série Simpsonových. Bohužel není žádný tajemstvím, že diváky i fanoušky seriálu byla přijata vlažně.

Prvních pět epizod sice dosahovalo poměrně solidních čísel v rozmezí mezi šesti až osmi milionů, nicméně s dalšími díly už to tak veselé nebylo. Simpsonovi dokonce překonali svůj rekord v nejnižším počtu diváků – a to hned několikrát, aktuálně tuto nelichotivou medaili na svém krku nosí předposlední díl s názvem Ned 'n Edna's Blend.

Naopak nejvíce lidí k televizním obrazovkám přitáhla epizoda The D'oh-cial Network, ve které si Líza založila vlastní sociální síť s názvem SpringFace. The D'oh-cial Network sledovalo 11,48 milionu diváků americké televizní stanice FOX.

Jak už tomu u Simpsonových bývá zvykem, ani tentokrát nemohly chybět známé osobnosti coby hosté seriálu. Vidět jste tak mohli například Gordona Ramsaye (v českém znění na Primě COOL dabovaný Zdeňkem Pohlreichem), Neila Gaimana nebo Lady Gaga.

Pokud vám ovšem třiadvacátá série v originále utekla, můžete ji sledovat každý čtvrtek v 20:45 na Primě COOL.

11.7.2012, 23:18     Joey

O čem bude 24. sezóna Simpsonových?

O čem bude 24. sezóna Simpsonových?

Už včera jsme vás na našich facebookových stránkách informovali o tom, že víme, kdy bude mít premiéru 24. sezóna Simpsonových – 30. září 2012. A na co se v nové řadě můžete těšit?

Jako už tradičně si tvůrci přichystali Speciální čarodějnický díl. Tentokrát se mimo jiné dozvíte, jak by vypadal život Marge, kdyby dala přednosti Artiemu Ziffovi před Homerem. Simpsonovi ovšem budou čelit i reálným problémům – po zrušení Itchy and Scratchy Landu se Bart rozhodne celý park nastěhovat na zahradu, do sousedství se přistěhuje nová „cool rodina“ z Portlandu, Roger Meyers Jr (ředitel společnosti Itchy&Scratchy Studio) se pokusí oživit památku svého otce a na scéně se opět objeví také Tlustý Tony.

Jak už jsme u SImpsonových zvyklí, i čtyřiadvacátá sezóna bude plná hostujících celebrit. V jednom díle se například představí všech pět bývalých Bartových holek, kterým svůj hlas propůjčily herečky Natalie Porman (Darcy), Anne Hathaway (Jenny), Sarah Michelle Gellar (Gina Vendetti), Sarah Silverman (Nikki McKeena) a Zooey Deschanel (Mary Spuckler).

20.6.2012, 22:54     Joey

Maggie bude mít vlastní 3D film

Maggie bude mít vlastní 3D film

Nejmladší členka rodiny Simpsonových, Maggie, se dočká vlastního minifilmu! Snímek s názvem The Longest Daycare (Nejdelší den v jeslích) se na plátnech kin objeví již 17. července letošního roku. Nepůjde však o celovečerní trhák, ale „jen“ o zhruba čtyřminutový předfilm k novému dílu Doby ledové. Kromě využití moderních 3D technologií je tato novinka zajímavá také tím, že zde neuslyšíte žádné dialogy.

Tento nápad se zrodil v hlavě Jima Brookse, který si řekl, že by nebylo špatné udělat krátký animák na způsob krátkých kreslených filmů na způsob Pixaru. Tvůrci navíc chtějí udělat radost fanouškům, kteří zůstali seriálu věrní po celých třiadvacet let jeho existence.

Maggie se ve své filmové premiéře seznámí v jeslích s novým kamarádem – motýlem. Al Jean, producent Simsponových, se nechal slyšet, že The Longest Daycare nabídne na čtyřminutový snímek docela dost zápletek a zvratů, zároveň prozradil, že vedle Maggie se zde objeví ještě další postava z rodiny Simpsonových.

12.6.2012, 20:36     Joey

Skončila 23. sezóna seriálu Simpsonovi

Skončila 23. sezóna seriálu Simpsonovi

Minulou sobotu byla završena 23. série Simpsonových. Finálovou epizodu s názvem Lisa Goes Gaga si nenechalo ujít 4,79 milionu diváků u televizních obrazovek, což je sice více než v případě předchozího dílu (ten byl divácky nejhorší v celé prozatímní historii seriálu), ale v celkové sledovanosti seriálu to není žádná sláva. To by se ostatně dalo říci o celé třiadvacáté sezóně seriálu.

V nedělním minisouboji animovaných pořadů tak Simpsonovi obsadili druhé místo v kategorii diváků od 18 do 49 let. Vítězství si stejně jako minule vybojoval Family Guy s 5,28 miliony diváků.

Na novou epizodu a tím pádem i sérii si budeme muset počkat až do podzimu. Čekání si můžete zkrátit s Primou COOL, která každý čtvrtek večer vysílá právě 23. řadu seriálu. Už zítra se můžete těšit na výlet do budoucnosti, kde uvidíte celou rodinku Simpsonových za 30 let.

6.6.2012, 22:47     Joey

Ralph a Milhouse mají vlastní komiksy

Ralph a Milhouse mají vlastní komiksy

Na komiksy s naší oblíbenou rodinkou Simpsonových jsme už zvyklí, ostatně několik z nich můžete sehnat i v českém vydání (zatím poslední z nich jménem Promenáda vyšel v roce 2011). Tentokrát tu ovšem máme komiks věnovaný jedné určité postavě ze seriálu.

Začátkem letošního roku se na pulty amerických knihkupectví dostal titul jménem Ralph Wiggum Comics. Šest samostatných příběhů vypráví mimo jiné třeba o tom, jak byl Ralph sám doma anebo jak se stal vzorem pro nového caparta ve městě.

Vydavatelství Bongo Comic´s, jež má na svém kontě již několik desítek komiksů v hlavní roli s nejoblíbenější čtyřprstou rodinkou na světě, navíc v dubnu letošního roku uvedlo další one-shots komiks – v hlavní roli s Milhousem Van Houtenem! O prázdninách letošního roku se navíc všichni fanoušci Simpsonových mohou těšit na komiks o malém Homerovi a v říjnu si svých patnáct minut slávy užije také Maggie.

Kdy a jestli vůbec se tyto tituly objeví v českém jazyce zatím není známo.

27.5.2012, 22:45     Joey

Simpsonovi - titulky k 23x22

    Simpsonovi 23x22

    titulky k verzi HDTV.x264-LOL

23.5.2012, 21:28     Joey

Simpsonovi míří do finále

Simpsonovi míří do finále

Nedělní premiérová epizoda Simpsonových získala rekord – bohužel však rozhodně nepatří k těm, kterými by se tvůrci mohli chlubit. Díl s názvem Ned ‘N Edna’s Blend, pojednávající o tom, jak Ned Flanders s Ednou Krapabbelovou rozhodli spojit své životy do svazku manželského, připoutal k televizním obrazovkám jen 4 miliony diváků, což je nejméně v celé historii seriálu (doposud první příčku držela epizoda The Daughter Also Rises s 4,33 miliony diváků). Co se týče ostatních seriálu v nedělním animovaném bloku, nejlépe na tom byl Family Guy, který přilákal k obrazovkám téměř pět milionů lidí. Druhý v pořadí, American Dad, si na své konto připíše číslo 4,12 milionů.

Všichni fanoušci seriálu Simpsonovi nicméně už netrpělivě vyčkávají další neděli. Tentokrát totiž nebude odvysílán jen tak ledajaký díl, ale rovnou finále třiadvacáté série. Jako speciální host se zde objeví zpěvačka Lady Gaga, jež se pokusí Líze poradit, jak se ve škole stát populárnější, ba co víc, díky ní si celé město uvědomí, že je lepší být sám sebou, než se vydávat za někoho jiného.

Myslíte si, že sestupná tendence sledovanosti se v neděli bude opět pohybovat u mrazivých rekordů? Anebo se Simpsonovým po dlouhé době opět podaří porazit Family Guy a stát se diváckým králem večera?

15.5.2012, 22:47     Joey

Simpsonovi - titulky k 23x21

Simpsonovi 23x21
titulky k verzi HDTV.x264-LOL

15.5.2012, 22:35     Joey

Zdeněk Pohlreich zítra večer v Simpsonových

Zdeněk Pohlreich zítra večer v Simpsonových

Již zítra večer se na televizních obrazovkách objeví Zdeněk Pohlreich. Tentokrát však v poněkud netradiční roli dabéra jedné z postav seriálu Simpsonovi na Primě COOL. Pohlreich nadaboval známého britského šéfkuchaře Gordona Ramseye. Pro českého kuchařského znalce to byla vůbec první zkušenost s dabingem. „Nesnažím se ho při dabingu napodobovat, protože je unikátní. Doufám ale, že nálada a to, co chce říct, vyzní v mém podání tak, jak má. Snad mu neudělám ostudu, “ uvedl.

Pátý díl premiérové 23. série seriálu bude vyprávět o tom, jak Homer s Marge soutěží o pomyslný titul nejlepší rodič. Nejprve vezme Homer Lízu a Barta na herní výstavu E4, což u nich vzbudí bezbřehé nadšení. Marge se snaží zabodovat křesťanským veletrhem Cross GAMES, o němž si mylně myslí, že se jedná o X-Games. Cestou zpátky se jim nicméně porouchá auta a Marge musí zastavit v restauraci Malá Etipoie, kde také objeví vášeň pro exotickou kuchyni – a světe div se, Bart s Lízou ji začnou sdílet také. A tak se Simpsonovi dostanou až do vyhlášené restaurace El Chemistri.

Tak nezapomeňte, epizodu Dobrá manželka odvysílá stanice Prima COOL už zítra večer od 20:45!

9.5.2012, 22:49     Joey

Simpsonovi - titulky k 23x20

    Simpsonovi 23x20
    titulky k verzi HDTV.x264-LOL

8.5.2012, 18:54     Joey

Simpsonovi - titulky k 23x19

Simpsonovi 23x19
titulky k verzi HDTV.x264-LOL

3.5.2012, 21:26     Joey

Family Guy v neděli porazil Simpsonovi

Family Guy v neděli porazil Simpsonovi

Devatenáctá epizoda 23. série seriálu Simpsonovi jménem A Totally Fun Thing That Bart Will Never Do Again přilákala minulou neděli k televizním obrazovkám 4,99 milionů diváků. To je bohužel pátý nejhorší výsledek v celé historii seriálu (je přitom zajímavé, že v této pětce jsou hned čtyři zástupci třiadvacáté sezóny). Největší konkurent Homera a spol. Family Guy si získal pozornost 5,06 lidí, z čehož i diskalkulik musí usoudit, že tentokrát čtyřprstá rodinka tento souboj animáků prohrála.

A co že se to vlastně v neděli u Simpsonových dělo? Bart spatří reklamu na dovolenou na výletní lodi, což na něj po pronuděném týdnu ve škole působí jako živá voda. Celá rodina se za každou cenu chce na tuto výletní plavbu dostat, jenže na to nemají dostatek peněz. A tak každý ze Simpsonových prodá nějakou svou cennou věc, aby potřebný balík peněz získali. To se jim opravdu podaří a nakonec se na vysněnou dovolenou podívají. Ovšem zde nastane další problém – Bart se po úžasném týdnu na lodi nechce vrátit domů a dokonce kvůli tomu nafinguje nákazu virem.

3.5.2012, 0:02     Joey

Simpsonovi oslavili narozeniny!

Simpsonovi oslavili narozeniny!

Císař Karel VI. vydal Pragmatickou sankci, nacisté vypálili obec Ploština, bylo zahájeno povstání ve varšavském ghettu, narodil se Ferdinand I. Dobrotivý nebo Martin Havlát a naopak zemřeli George Gordon Byron či Charles Darwin. Nicméně 19. duben byste jakožto správní fanoušci Simpsonových měli mít spojený s úplně jinou událostí, než jsou ty výše zmíněné. Před 25 lety, 19. dubna roku 1987, se totiž na televizních obrazovkách Simpsonovi objevili vůbec poprvé! Zatímco tehdy to bylo ještě v rámci Tracey Ullman Show, dnes má tato ztřeštěná rodinka svůj vlastní pořad a znají ji miliony lidí po celém světě.

Za to čtvrt století, co s námi Simpsonovi jsou, se představili už v pěti stech čtyřech epizodách, schválně, uhodnete, koho jste na obrazovce viděli nejčastěji? Ano, samozřejmě jsou to Homer, Marge, Bart, Líza a Maggie – ti se objevili zatím ve všech epizodách. Hned na druhém místě je Ned Flanders, jenž má na svém kontě jen o jeden jediný díl méně. Následuje šerif Wiggum (489), Milhouse Van Houten (425) a Agnes Skinnerová (377).

Simpsonovým a jejich tvůrcům přejeme k narozeninám to nejlepší a minimálně dalších čtvrt století neutuchající kreativity a vtipů!

23.4.2012, 23:15     Joey

Potvrzeno: Simpsonovovi žijí v Oregonu

Potvrzeno: Simpsonovovi žijí v Oregonu

Který Springfield je vlastně ten pravý? V Americe nese tento název hned 34 měst v pětadvaceti státech. To máte Springfield ve Vermontu, v Ohiu, na Floridě, v New Yorku, ve Wisconsinu (tam je hned čtyřikrát)… Již přes 23 let se fanoušci seriálu Simpsonovi přou o to, který Springfield je ten pravý. Nyní už je všem spekulacím konec – tvůrce seriálu Matt Groening totiž v rozhovoru pro Smithsonian Magazine uvedl, že Simpsonovi žijí v Oregonu. Důvod je přitom velmi prostý, sám Groening v tomto americkém státě, konkrétně v Portlandu, vyrůstal.

Matt uvedl, že inspirací pro něj byl seriál Father Knows Best, jehož hrdinové také žijí ve Springfieldu. Jako malý si prý často představoval, že Springfield sousedí právě s „jeho“ Portlandem. Navíc tento název se u amerických měst vyskytuje nejčastěji, takže si obyvatelé všech čtyřiatřiceti Springfieldů mohli myslet, že správný je právě ten jejich.

17.4.2012, 22:37     Joey

Simpsonovi - titulky k 23x18

Simpsonovi 23x18
titulky k verzi HDTV.x264-LOL

17.4.2012, 13:34     Joey

Po měsíční pauze jsou tady noví Simpsonovi

Po měsíční pauze jsou tady noví Simpsonovi

Na novou epizodu Simpsonových jsme si tentokrát museli počkat delší dobu, nicméně už tuto neděli tento nedobrovolný půst skončí – na obrazovky FOXu se totiž řítí premiérová epizoda s názvem Beware My Cheating Bart. A že tentokrát Simpsonovi čekají pěkné polízanice!<(p>

Do problémů se nejprve dostane Bart, když je pověřen školním rváčem Jimbem, aby vzal jeho dívku do kina. Ta se ovšem následně s Jimbem rozejde, což vede k tomu, že školní parta tyranů dá mladému Simpsonovi pěkně zabrat. To Homer žádnou šikanu řešit nemusí.

Jeho dlouhodobým problémem však je – jak všichni víme – obezita. A tak se rozhodne koupit si nejmodernější běžící pás se zabudovanou televizí. Jenže namísto poctivého cvičení zůstane jen u sledování oblíbených televizních pořadů, proto se do celé záležitosti vloží Marge.

Epizoda Beware My Cheating Bart bude premiérově odvysílána na stanici FOX v neděli 15. dubna od 20:00 ET/PT.

10.4.2012, 23:05     Joey

Simpsons Monopoly máme skladem!

Ti z vás, kteří navštěvují náš obchod víceméně pravidelně, si jistě všimli toho, že máme originální a oficiální Simpsons Monopoly skladem – takže pokud máte někoho, koho chcete obdarovat naprosto výjimečným a u nás poměrně vzácným dárkem, neváhejte a kupujte – doručujeme cca do třech dní!
Zlí jazykové by sice samozřejmě mohli tvrdit, že jsou šíleně předražené, ale mějte, prosím, na paměti, že v ceně nejsou jen samotné monopoly, ale i poměrně velké náklady na dopravu, legální a formálně správné proclení s vedlejšími poplatky pro vystavení nutných dokumentů a zdanění takového předmětu. Přesto se našlo již mnoho zákazníků, kteří si tyto výjimečné Monopoly koupili a jsou s nimi nadmíru spokojeni :-)

PS: upozorňujeme, že česká verze neexistuje, takže jde výhradně o anglickou variantu, která je docela vhodná i pro procvičování angličtiny.

7.4.2012, 23:39     Joey

23. série Simpsonových na Prima COOL!

23. série Simpsonových na Prima COOL!

Už za pár dní se na české televizní obrazovky přiřítí 23. sezóna seriálu Simpsonovi. Stanice Prima COOL ji začne vysílat už od čtvrtka 12. dubna od 20:45, kdy nahradí sedmou sérii dalšího kresleného animáku – Futuramu.

A na co všechno se v premiérové řadě můžete těšit? Hned první díl si nebere servítky a na scéně se objeví ukrajinská mafie, která začne ohrožovat Springfield… naštěstí ale takřka souběžně nastoupí do jaderné elektrárny nový pracovník, Wayne, který dříve pracoval v tajných službách, a tak ví, jak s mafií zatočit.

Kromě toho se můžete těšit například jubilejní 500. epizodu, Zdeňka Pohlreicha, který propůjčil hlas Gordonu Ramseymu, Lady Gaga, kterak se spřátelí s Lízou, invazi robotů do Springfieldu, Simpsonovské Vánoce v daleké budoucnosti a spoustu dalšího.

3.4.2012, 23:18     Joey

Aktualizujeme pro vás popisky epizod!

Aktualizujeme pro vás popisky epizod!

Ti pozornější z vás si jistě všimli, pro ty ostatní máme malé překvapení. V současné době probíhá na webu Simpsonovi.net aktualizace naší databáze epizod seriálu Simpsonovi. Už bylo na čase, dalo by se říct. Každý týden přidáváme několik nových popisků, a přestože jich před sebou ještě pár desítek máme (přesněji řečeno 466), věříme, že se nám je podaří doplnit co možná nejdříve. Tak nám držte palce a nezapomeňte sledovat sekci epizod .;o)

25.3.2012, 22:46     Joey

Trololol.cz! - partner webu Simpsonovi.net


Stejně jako jiné weby, i my jsme se rozhodli stát partnery webu Trololol.cz. Rádi bychom vám proto touto cestou představili jednoduchý koncept webu, na který můžete nahrát jakýkoliv oblíbený vtipný obrázek a prostřednictví (například) Facebooku jej šířit mezi přáteli dál.

Pokud můžete, přidejte se do oficiálního klubu na webu (v pravé horní části webu trololol.cz dejte „líbí se mi“) a občas na web zakoukněte – třeba vás tam něco pobaví :-).

Pro zpestření přikládáme obrázek vyobrazující rodinku Memesnových :-).

22.3.2012, 19:44     Joey

123456789101112

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.