Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz

Simpsonovi si i nadále drží vysokou sledovanost

Simpsonovi si i nadále drží vysokou sledovanost

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky seriálu Simpsonovi je, že si premiérová sezóna stále drží poměrně vysoký standard sledovanosti. Nedělní epizoda s názvem The Day The Earth Stood Cool přilákala k televizním obrazovkám rovných sedm a půl milionu diváků, což je sice o něco méně, než v případě předminulého dílu, nicméně pokud tato čísla porovnáme s třiadvacátou řadou seriálu, můžeme se jen vítězně usmívat. Co se týče ostatních animovaných seriálu ve večerním bloku, Family Guy odešel s 5,64 miliony, American Dad vykázal sledovanost 4,65 a Burger´s King se dostal na hranici pod 4 miliony 600 tisíc.

A na co se můžete těšit již tuto neděli? Děda Simpson se po požáru ve springfieldském domově důchodců bude muset na čas přistěhovat zpátky k Simpsonovým. Mezitím Homer zcela propadne tabletové hře Villageville a kvůli své nepozornosti ztratí Spasitele. Všichni jsou na něj pochopitelně naštvaní a dávají mu to najevo. Děda Simpson si při té příležitosti vzpomene na dávný příběh z Homera dětství. Malý Homer měl totiž kdysi psa, štěně Bonga, které se také ztratilo…

16.12.2012, 17:59     Joey

"Cool" epizoda Simpsonových již tuto neděli

"Cool" epizoda Simpsonových již tuto neděli

Po dvoutýdenní odmlce se všichni fandové Simpsonových mohou těšit na novou epizodu premiérové čtyřiadvacáté řady. Ta ponese název The Day the Earth Stood Cool a hlavní zápletka se bude točit kolem nové rodiny, která se přistěhuje do sousedství.

Emily, Terence a jejich syn T-Rex jsou „cool rodina“ z Portlandu. Homer je novými sousedy nadšený a okamžitě se s nimi spřátelí. Oproti tomu Marge je dost skeptická a nesouhlasí s poněkud extrémními metodami výchovy T-Rexe. Vedlejší dějová linie se bude zabývat pokusy Montgomeryho Burnse o získání nového alternativního zdroje elektrické energie.

Hosty epizody budou americká zpěvačka a herečka Carrie Brownstein (Emily), herec a dabér Fred Armisen (Terence), Patton Oswalt (T-Rex) a folková hudební skupina The Decemberists.

5.12.2012, 18:52     Joey

Steve Jobbs v Simpsonových

Steve Jobbs v Simpsonových

Jako by byl host nedělní premiérové epizody seriálu Simpsonovi předzvěstí jejího úspěchu. Tam, kde se objeví Steve Jobbs totiž neúspěch nemá šanci. Děj dílu A Tree Grows In Springfield začalo Homerovo šťastné vítězství MyPadu, skrze který s ním začne komunikovat Steve Mobbs (ne, není to překlep, jméno bylo pozměněno) z nebe. Problémy však nastanou v momentě, kdy se MyPad pokazí. Jedinou možností je využít „zázračný“ strom, jehož nedávno objevil Ned Flanders.

Tuto epizodu si na FOXu nenechalo ujít 7,53 milionů lidí, což znamená nejen vyšší sledovanost, než minulý týden, ale také fakt, že Simpsonovi opět poráží své hlavní konkurenty Family Guy (5,76), Bob´s Burgers (4,73) a Cleveland Show (4,32). Další, v pořadí jíž sedmá, epizoda premiérové řady bude odvysílána v neděli 9. prosince.

28.11.2012, 21:41     Joey

Simpsonovi - titulky k 24x05

Simpsonovi 24x05
titulky k verzi HDTV.x264-LOL

23.11.2012, 17:42     Joey

Simpsonovi opět poráží Family Guy

Simpsonovi opět poráží Family Guy

V neděli podvečer byl na americké televizní stanici FOX odvysílán další díl čtyřiadvacáté série seriálu Simpsonovi. Epizoda s názvem Penny Wiseguys na scénu opět přivedla Tlustého Tonyho a jeho mafiánský klan. Právě v něm totiž pracuje Homerův spoluhráč bowlingu Dan Gillick jako účetní. Není třeba dodávat, že Homer je touto novinkou poněkud vyveden z míry… a vyvedena z míry bude také Líza po svém nepříliš zdařeném sólu na saxofon. K tomu, aby se Líza vrátila zpátky do „normálu“ se rozhodne svůj jinak striktně vegetariánský jídelníček obohatit o brouky. Jak tohle všechno asi mohlo dopadnout?

Odpověď na tuto otázku zná 5,18 milionu Američanů, kteří si v neděli nezapomněli naladit FOX. Ačkoli jde o nejnižší výsledek v rámci všech doposud odvysílaných dílů premiérové řady, stále se jedná o poměrně solidní číslo, a co se týče ostatních konkurentů, Simpsonovi i tentokrát vyšli vítězně (Family Guy sledovalo 5,06 milionu lidí, Cleveland Show si odnesla sledovanost 3,28 milionu, Bob´s Burgers se držel lehce pod čtyřmi miliony a American Dad vidělo 4,18 milionu diváků).

21.11.2012, 22:41     Joey

Simpsonovi úspěšní hned na dvou frontách

Simpsonovi úspěšní hned na dvou frontách

Po poněkud vlažněji přijaté epizodě Adventures in Baby – Getting (5.65 milionu diváků) se Simpsonovi dočkali mírného nárůstu diváků. V neděli odvysílaný čtvrtý díl čtyřiadvacáté epizody přinesl poměrně solidní nárůst sledovanosti. Epizodu Gone Abie Gone, ve které Abe Simpson uteče z domova důchodců a odhalí tajemství své minulosti, si nenechalo ujít 6.82 milionu diváků u televizních obrazovek. Family Guy vykázal sledovanost 5.57 a 5.06 milionu (byly odvysílány dva díly) a Bob´s Burgers se mohl pochlubit přilákáním 4.89 milionů lidí.

Další vítězství sklidili Simpsonovi na poli nominací na Oskara, kam se probojoval minifilm s nejmladší členkou rodiny v hlavní roli - Maggie Simpson in The Longest Daycare. Mezi dalšími nominovanými jsou například snímky The Fall of the House of Usher, Fresh Guacamole nebo  Head Over Heels Pětaosmdesátý ročník udílení Cen Akademie proběhne 10.1.2013. Držíme palce!

15.11.2012, 21:51     Joey

Simpsonovi - titulky k 24x04

Simpsonovi 24x04
The Simpsons - 24x04

The.Simpsons.S24E04.HDTV.x264-LOL

15.11.2012, 21:11     Joey

Simpsonovi komerčně

Simpsonovi komerčně

Znáte ten pocit, když ráno zaklapnete zuřící budík s Homerem, vyklubete z peřin, navléknete si tričko s červeným nápisem Duff a z hrnku na kafe na vás zírá rozespalý „The Last Perfect Man“ Homer? V tom případě vítejte ve světě simpsonovského merchandisingu.

Nemusíte být zrovna studentem ekonomické školy, abyste věděli, co se pod pojmem merchandising skrývá. Český ekvivalent k tomuto pojmu neexistuje, takže jej budeme muset nahradit definicí. V nejširším slova smyslu tedy merchandising znamená „Zajistit, že správné zboží se nachází na správném místě, ve správný čas a za správnou cenu,“. Jinými slovy jde o péči o zboží, ke které se váže řada dalších aktivit, od výroby, před distribuci, až po reklamu.

Asi sami tak nějak tušíte, že merchandising kolem jednoho z nejoblíbenějších seriálů na světě bude velký. Zatraceně velký. Spolu se stoupající popularitou seriálu stoupaly i výdělky společností, které se do tohoto obřího kolotoče zamíchaly. Jen tak pro představu – v roce 2003 bylo na světě registrováno více než pět stovek společností, jež zakoupily simpsonovskou franšízu (viz boxík). Peter Byrne, výkonný ředitel licencí a merchandisingu televize FOX, se dokonce nechal slyšet, že Simpsonovi jsou bezpochyby největší licenční subjekt, jaký kdy televize měla.

Pro názornou demonstraci nyní necháme chvíli mluvit čísla. V roce 2008 vydělalo zboží s oficiální licencí naší oblíbené žluté rodiny celých 750 000 000 amerických dolarů, z toho zhruba polovina této částky byla utracena ve Spojených státech amerických. Při přepočtení na současný kurz nám z toho vyjde neuvěřitelných 14 466 000 000 korun českých, což je částka, která by pokryla letošní výdaje ministerstva zdravotnictví a ministerstva zahraniční dohromady a ještě by vám nějaká ta miliarda zbyla…

Co je to franšíza?
Franšíza je právo používat obchodní značku a její know-how. Podnikatelský subjekt si od dané společnosti koupí licenci, díky které může využívat její receptury, účetní standardy nebo třeba i marketingové postupy. Typickým příkladem je například americký řetězec rychlého občerstvení Mc´Donalds.
 

A o co že mezi fanoušky tak velký zájem? Inu, zboží je opravdu nepřeberné množství. To máte trička, mikiny, kšiltovky, šátky, papuče, ponožky, povlečení, ručníky, polštáře, plyšáky, postavičky, knihy, plakáty, počítačové hry, komiksy, samolepky a samolepkou alba, kalendáře, diáře, bloky, stolní hry, budíky, sklenice, talíře, hrnky, přívěšky na klíče, pokladničky, hodiny, batohy… a asi milion dalších věcí.

K tomu si připočtěte ještě nepřeberné množství licencovaného jídla a pití jako jsou nejrůznější džusy, lupínky nebo tyčinky. Pořád vám to není dost? Dobrá, ti největší fanoušci si mohou navštívit jednu z jedenácti poboček Kwik-E-Marts, které naleznete v USA a v Kanadě. A když už byste opravdu nevěděli, co s penězi, můžete navštívit jeden ze dvou zábavních parků společnosti Universe Studios, kde naleznete spoustu seriálových atrakcí, od KrustyLandu, až po jednotlivé stánky se suvenýry (více se dozvíte v našem článku).

Mimochodem, tento systém funguje i opačně – během posledních deseti let se Simpsonovi stále častěji stávají cílem reklamních agentur coby nástroj propagace výrobků či služeb. A tak si lidé po celém světě mohou nejslavnější springfielďany spojit například s lentilkami M&Ms, kosmetikou Dove, Coca Colou i Pepsi nebo Kinder vajíčkem. I vy jste se s tímto fenoménem určitě setkali, minimálně díky vlezlému reklamnímu spotu na Renault Kangoo, jenž se jednu dobu stal neodmyslitelnou součástí televizního vysílání tuzemských stanic. Simpsonovi se stali dokonce prvními televizními postavami, které se v USA dostaly na poštovní známky (bylo vydáno kolem jedné miliardy kusů po 44 centech).

A proč všechen tenhle humbuk? No protože Simpsonovi patří mezi nejpopulárnější televizní seriály posledních více než dvacet let. Vždyť každý zná Homera, Barta, Lízu, Maggie nebo Marge, tak proč neukázat, že i vy patříte mezi fanoušky – například zbrusu novým tričkem s nápisem Duff.
 

P. S. : Pokud byste také zatoužili po nějakém simpsonovském zboží, neváhejte navštívit náš eshop!

11.11.2012, 11:46     Joey

Simpsonovi - titulky k 24x03

Simpsonovi 24x03
The Simpsons - 24x03

The.Simpsons.S24E03.HDTV.x264-LOL

11.11.2012, 11:35     Joey

Sledovanost XXIII. Speciálního čarodějnického dílu

Sledovanost XXIII. Speciálního čarodějnického dílu

Tři týdny před Halloweenem byl odvysílán tradiční Speciální čarodějnický díl Simpsonových. Ten si na americké televizní stanici FOX nenechalo ujít 6,52 milionu diváků. Nejenže se jedná o více než milionový pokles sledovanosti oproti prvnímu dílu, ale také jde o nejméně sledovaný čarodějnický speciál vůbec (porazil tak letošní epizodu, která se na tomto nelichotivém trůně umístila s osmi miliony).

Co se večerního animovaného bloku týče, jasným vítězem se stali Griffinovi (6,37 milionu), třetí místo obsadil American Dad (5,18 milionů).

Z těchto výsledků se dá tušit, že ani 24. sezóna nebude spásou, která by seriálu navrátila ztracenou sledovanost či alespoň stabilizovala pád. Třetí epizoda série bude odvysílána až v listopadu, takže na další hodnocení si ještě počkáme.

9.10.2012, 22:13     Joey

Simpsonovi - titulky k 24x01

Simpsonovi 24x01
titulky k verzi HDTV.x264-LOL

6.10.2012, 12:05     Joey

O čem bude Speciální čarodějický díl XXIII?

O čem bude Speciální čarodějický díl XXIII?

Již tuto neděli se Simpsonovi představí ve Speciálním čarodějnickém dílu, třiadvacátém v pořadí. Klasicky se můžete těšit na trojici příběhů, ovšem ještě před nimi vás úvodní scénka zavede do starověkých časů, kde se Marge a Homer coby Mayové stanou svědky předpovědi konce světa v roce 2012 podle mayského kalendáře.

A co přinesou tři strašidelné příběhy? První z nich s názvem The Greatest Story Ever Holed vypráví o tom, jak ve springfieldské laboratoři vymyslí černou dílu, která následně začne terorizovat celé město tím, že spolkne všechno, co se jí připlete do cesty. V druhém příběhu (UNnormal Activity) budou pro změnu terorizováni jen Simpsonovi, a to sice podivnými věcmi, jež se jim odehrávají v domě. Tedy… ne že by u nich nějaké zvláštnosti tu a tam nebyly neobvyklé, nicméně létající kočka je trochu moc i na ně.

Na závěr bude Bart cestovat zpátky v čase do roku 1974, kde zapříčiní to, že Marge dá na školním plese přednost Artiemu Ziffovi před Homerem. Jenomže tím pádem by se Bart, Líza ani Maggie nikdy nenarodili, takže bude zapotřebí, aby někdo tuhle šlamastyku napravil. Kdo to bude? Název Bart & Homer’s Excellent Adventure vám jistě napoví.;o)

5.10.2012, 22:28     Joey

Premiérové Simpsonovi vidělo skoro 8 milionů diváků

Premiérové Simpsonovi vidělo skoro 8 milionů diváků

První díl 24. série seriálu Simpsonovi přilákal k televizním obrazovkám 7,97 milionů diváků. Pokud to srovnáme s předchozími lety, kdy si televizi zapnulo 8,08 milionů lidí vloni a 7,76 milionů předloni, jde o velmi solidní číslo. Pro srovnání: největší konkurent Simpsonových, Griffinovi, v nedělní premiéře vykázali sledovanost něco málo přes šest a půl milionu. V celkové statistice večera pak naše oblíbená rodinka obsadila pěkné čtvrté místo za NBC’s Football, ABC’s Once Upon A Time a CBS’s Amazing Race.

Je však otázkou, jestli tak vysoká sledovanost seriálu vydrží. Předchozí třiadvacátá sezóna totiž také začala velmi slibně, ale postupem času své diváky ztrácela, což dospělo až k několika nelichotivým rekordům nejméně sledovaného dílu. Dost může napovědět už tato neděle, kdy FOX odvysílá další premiérový díl – tentokrát půjde o čarodějnický speciál. Chcete o něm vědět víc? Počkejte si, zítra vám přineseme obsáhlou novinku.;o)

P. S. : Pokud jste příznivci gaučových scén na začátku každé epizodu, nezapomeňte se zúčastnit Couch Gag Contest. O co jde? Navrhněte gaučovou scénku (délka je sto a méně slov) a pošlete ji tvůrcům. Ta nejlepší se potom skutečně objeví na televizních obrazovkách.

3.10.2012, 22:47     Joey

24. série Simpsonových je tady!

24. série Simpsonových je tady!

3, 2, 1… Simpsonovi jsou zpátky! Už tuto neděli na televizní obrazovky opětovně zavítá jedna z nejznámějších amerických rodin na světě. První epizoda čtyřiadvacáté série bude zasvěcena především Bartovi, který zjistím, že Mary Spucklerová – jeho bývalá budoucí manželka a dcera Cletuse – se přestěhovala do New Yorku a znovu k ní vzplane citem.

Mary ovšem nebude jediná Bartova bývalá holka, která se v této epizodě objeví, ba co víc, těšit se můžete na všechny ex-přítelkyně našeho žlutého Cassanovy. V prvé řadě je tu Greta dcera herce Raniera Wolfcastla, dále pak drsňačka Gina nebo Darcy, s níž chtěl Bart utéct, protože se mylně domníval, že spolu čekají dítě… Hlasy těmto dívkám propůjčily známé celebrity, jako jsou Natalie Portman, Anne Hathaway, Sarah Michelle Gellar, Reese Witherspoon, Sarah Silverman a Zooey Deschanel, takže určitě je, na co se těšit.

Tak nezapomeňte – tuto neděli na FOXu.

24.9.2012, 22:40     Joey

Simpsonshop.cz - Novinky!

Novinky na Simpsonshop.cz? Aktualizovali jsme repertoár nabízeného zboží, mnoho výrobků jsme zlevnili, a některé výrazně? A kterých že se to nejvíce týká? Především povlečení Simpsonovi, plážových ručníků, respektive osušek, dále pak sklenic, hrnků nebo například triček. Nechybí ani řada nového zboží, a především podotýkáme, že mnohé předměty jsou za velmi nízké ceny!

 

NASKLADNĚNY NOVÉ KUSY SIMPSONS MISKY!


NOVINKA : Luxusní hrnek Simpsonovi s Homerem

NEJOBLÍBENĚJŠÍ KUCHYŇSKÝ SET SKLADEM!

AKČNÍ CENA - 840,- Kč za POVLEČENÍ! - skladem

23.9.2012, 20:12     Joey

Ruská televize cenzuruje Simpsonovi

Ruská televize cenzuruje Simpsonovi

Už jsme si tak nějak zvykli, že se čas od času objeví nějaká stížnost na americké animované seriály. Své by o tom mohli povídat například Griffinovi nebo ještě nekonvenčnější South Park. A ano, také Simpsonovi se během třiadvaceti odvysílaných sezón museli potýkat s problémy – jednomu takovému čelí právě teď.

Ruští fanoušci Homera a spol. budou od září nuceni překousnout cenzuru seriálu na televizním kanálu 2x2. Nově schválený ruský zákon totiž zakazuje tamním televizím zobrazovat násilí a konzumaci alkoholu a pití před jedenáctou hodinou večerní. 2x2 se proto rozhodla vysekávat veškeré epizody Itchyho a Scratchyho. Od nynějška je bude nahrazovat černá obrazovka. Podobný osud mimochodem čeká na zmíněný South Park, jemuž sice žádná cenzura nehrozí, ale zároveň mu také nehrozí to, že by se na televizi dostal před jedenáctou hodinou večer.

Co na to říct? Po naší letošní návštěvě Ruska a poznání tamější mentality snad jen – nedivíme se. Snad se Rusové dočkají výjimky v zákoně, která by povolovala právě animované seriály. I když… šance je podle nás asi taková, že Maggie někdy začne mluvit.

5.9.2012, 22:32     Joey

Víme vše o celebritách v seriálu Simpsonovi!

Víme vše o celebritách v seriálu Simpsonovi!

Během dlouhých třiadvaceti sezon seriál Simpsonovi navštívilo několik set známých celebrit, od sportovců, televizních hvězd, zpěváků, ale i politiků či spisovatelů. Připravili jsme pro vás článek, který vám o celebritách v Simpsonových řekne vše.

Přečtěte si článek Celebrity v Simpsonových

23.8.2012, 21:58     Joey

Simpsonovi se poperou o dvě Emmy

Simpsonovi se poperou o dvě Emmy

Simpsonovi budou mít letos při předávání cen Emmy hned dvě želízka v ohni. Prvním z nich je Hank Azaria, který obdržel nominaci za výjimečný dabing v epizodě Moe Goes From Rags To Riches. Mezi dalšími nominovanými jsou například Brenda Strong ze Zoufalých manželek, Maurice LaMarche z Futuramy nebo Kristen Wiig z dětského seriálu Baby Looney Tunes.

Druhou nominaci Simpsonovi obdrželi v kategorii výjimečný animovaný program za epizodu Holidays of future passed. Také tady musí oblíbená americká rodinka počítat se silnou konkurencí. Vedle dalších dvou seriálu, pod nimiž je podepsána stanice FOX (American Dad! a Burger´s Bob) jsou to Tučňáci z Madagaskaru a pětici uzavírá opět Futurama.

Zatím poslední Emmy, kterou Simpsonovi - byť v tomto případě nepřímo - získali je z roku 2009 zásluhou Anne Hathaway za dabing Princezny Penelopky v epizodě Once Upon a Time in Springfield. Slavnostní vyhlášení cen proběhne 15. září letošního roku. Držíme palce!

20.7.2012, 22:44     Joey

Omluva za technické problémy

Omlouváme se všem návštěvníkům za technický problém s levým menu, které se nezobrazovalo několik týdnů všem uživatelům s prohlížečem Internet Explorer 8, 9 a Operou.

Vinou je především lidský faktor, chyby jsme si nevšili - takže se opravdu omlouváme, může za to naše nedbalost. Teď vše již funguje naprosto v pořádku.

Děkujeme za pochopení!

Admini Simpsonovi.net

14.7.2012, 16:31     Joey

123456789101112

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.