Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz

Epizoda: Mé nenahraditelné já

Původní název: Replaceable You
Český název: Mé nenahraditelné já
Epizoda: 23x04
Tabule: Je 6. listopadu, jaktože nevysíláme speciální čarodějnický díl?
Premiéra v USA: 6. listopadu 2011

Jaderná elektrárna má nového zaměstnance – Roz Davisovou. Ta nejprve nastoupí na místo Homerovy asistentky, nicméně když panu Burnsovi prozradí, že Homer byl během pracovní doby v kině, dostane se na jeho místo. Roz má na Homera přemrštěné požadavky a každý den se pro něj stává noční můrou. Spásou je mi překvapivě Flanders, který zná Rozinu slabinu. Mezitím Bart s Martinem vyhrají vědeckou soutěž se svým robo-tuleněm. Roztomilý roboti si získají srdce důchodů ve Springfieldském domově seniorů. Jejich idylku ovšem naruší pohřební společnosti, které nemají koho pohřbívat, protože důchodci si zase po letech užívají života.

6.5.2007, 22:40     Joey

Epizoda: Modrá a šedá

Původní název: The Blue and the Gray
Český název: Modrá a šedá
Epizoda: 22x13
Tabule: Nebudu si dělat legraci z Amorkova fimfulína.
Premiéra v USA: 4. srpna 2011

Jednoho rána objeví Marge své první šedivé vlasy. Nebo si alespoň myslí, že jsou první. Její kadeřník jí totiž prozradí, že její vlasy jsou šedivé už několik let, nicméně modrá barva je vždycky spolehlivě zakryje, navíc toxické výpary z ní způsobují krátkodobou ztrátu paměti. Marge se rozhodne skončit s barvením a nechá si šedivé vlasy. Tato změna šokuje nejen celou rodinu, ale také Springfield. Mezitím se z Homera stává parťák pro všechny, kteří potřebují pomoct s navazováním známostí. Jeho služby si lidé nemohou vynachválit. Problém nastane, když Marge mylně pojme podezření, že už je pro Homera moc stará a tak se porozhlíží po mladším modelu.

6.5.2007, 22:38     Joey

Epizoda: Matky, které nestojí za hřích

Původní název: Moms I'd Like to Forget
Český název: Matky, které nestojí za hřích
Epizoda: 22x10
Tabule: Leden není měsíc nauky o Bartovi.
Premiéra v USA: 9. ledna 2011

Na Springfieldské základní škole se hraje finále vybíjené. Zde se proti sobě postaví Bartova třída a páťáci. Z vítězství se nakonec radují páťáci, i když ho nedosáhli úplně tou nejčistší metodou. To si samozřejmě čtvrťáci nenechají líbit a obě třídy se vyzvou na souboj. Při vzájemné bitce s vůdcem páťáků Bart zjistí, že má na ruce úplně stejnou jizvu jako on, ba co víc, mají ji i dva další kluci. Bart se pochopitelně rozhodne zjistit, kde k té jizvě všichni přišli. Nakonec mu Marge prozradí, že se dříve stýkala ještě s dalšími třemi matkami a podle jejích slov to byly skvělé časy. Zůstává však záhadou, proč toto přátelství tak náhle skončilo.

6.5.2007, 22:36     Joey

Epizoda: Speciální XXII. čarodějnický díl

Původní název: Treehouse of Horror XXII
Český název: Speciální XXII. čarodějnický díl
Epizoda: 23x03
Premiéra v USA: 30. října 2011

První příběh speciálního čarodějnického dílu 23. série začíná tím, že Homera kousne pavouk. Naneštěstí ovšem nezíská spidermanovské schopnosti, ale kompletně ochrne. Líza náhodou zjistí, že může komunikovat prostřednictvím vypouštění větrů, což sice není nic záviděníhodného, nicméně rozhodně to usnadní Homerovu situaci. Ta se posléze přece jen zlepší, když ho kousne další pavouk. Jeho ochrnutí sice nezmizí, avšak konečně se o slovo přihlásí spidermanovské schopnosti. Ve druhém příběhu budete svědky vraždícího běsu v podání… Neda Flanderse! Flandersovi totiž jednoho dne začne hlas, jenž o sobě tvrdí, že je bůh, přikazovat zabíjet různé lidi. Nedovi začne být celá situace podezřelá a také že ano > nakonec zjistí, že za vším stojí Homer. Třetí příběh je parodií na film Avatar, kdy se Bart coby ochrnutý voják vydává na neznámou planetu, aby zde pomohl získat vzácný med. Jenže to by nebyl Bart, aby něco nevyvedl. Tentokrát přivede do jiného stavu jednu z tamních mimozemšťanek.

6.5.2007, 17:26     Joey

Epizoda: Bartův nový hrdina

Původní název: Bart Stops to Smell the Roosevelts
Český název: Bartův nový hrdina
Epizoda: 23x02
Tabule: Spekulovat o výsledcích voleb roku 2016 není předčasné.
Premiéra v USA: 2. října 2011

Bart už zase lítá v průšvihu. Ne že by to u něj nebylo na denním pořádku, ale tentokrát se poprvé po třiadvaceti sezónách seriálu do této problematiky vloží osobně inspektor Chalmers. Popuzený Skinner mu totiž navrhne, aby si sám vyzkoušel jaké to je učit Barta Simpsona. Inspektoru Chalmersovi se navzdory všem předpokladům podaří nadchnout svého nezbedného svěřence pro učení, ba co víc, do své skupinky přibere i další školní sígry. Problém nastane ve chvíli, kdy se všichni vydají na výlet, na kterém se Nelson nešťastnou náhodou zraní, což Chalmerse stojí místo. Proto se Bart rozhodne obsadit školu s tím, že ji bude okupovat do doby, než inspektor dostane zpátky svou práci.

6.5.2007, 17:15     Joey

Epizoda: Dravec a fešák

Původní název: The Falcon and the D'Ohman
Český název: Dravec a fešák
Epizoda: 23x01
Premiéra v USA: 25. září 2011

Springfieldská jaderná elektrárna má nového bezpečáka Wayna. Homer se s ním chce za každou cenu skamarádit, jenže to Wayne odmítá, až jednoho dne spolu jdou na pivo. Naneštěstí si ale Vočkův bar vybere také Haďák, nikoli proto, aby si zašel na jedno, nýbrž proto, aby ho vykradl. Hrdinou situace se stane Wayne, jenž Haďáka profesionálně zneškodní a nakonec najevo, že v minulosti pracoval jako tajný agent. Situace začne být brzy velmi nebezpečná, protože Wayne je hlavní hvězdnou televizních zpráv a rázem po něm jdou všichni zločinci, kterým kdysi zhatil plány. Mafiáni dokonce unesou Homera…

6.5.2007, 17:13     Joey

Epizoda: Tenhle život není pro tebe, Lízo Simpsonová

Původní název: Lisa Simpson, This Isn't Your Life
Český název: Tenhle život není pro tebe, Lízo Simpsonová
Epizoda: 22x05
Premiéra v USA: 14. listopadu 2010

Simpsonovi náhodou projíždí odlehlou springfieldskou čtvrtí, kde Marge vyrůstala. Její překvapení je to o to větší, když přijedou k domu, v němž jako malá dívka bydlela.  V domě Marge najde krabici se svými starými věcmi. Líza si je začne prohlížet a najde stará vysvědčení s vyznamenáním, spousty testů s jedničkami a ocenění z nejrůznějších soutěží. Kde se stala chyba? Co zapříčinilo to, že se Marge zničehonic zhoršila? Po krátkém pátrání Líza přijde na to, že za to mohl Homer, který ji příliš rozptyloval od učení. Druhá dějová linie je zaměřena na Barta coby nového školního rváče. Několikrát totiž shodou neuvěřitelných

6.5.2007, 16:56     Joey

Epizoda: Speciální čarodějnický díl XXI

Původní název: Treehouse of Horror XXI
Český název: Speciální čarodějnický díl XXI
Epizoda: 22x04
Premiéra v USA: 7. listopadu 2010

V prvním příběhu Speciálního čarodějnického dílu se stanou hlavními hrdiny Bart s Milhousem, kteří na půdě objeví tajemnou deskovou hru jménem Satanova cesta. Ta zapříčiní oživení všech ostatních her, což ve Springfieldu udělá pořádný chaos. Jediným východiskem z této situace je dohrání všech oživlých her. Druhý příběh se zaměří na druhé líbanky Homera a Marge na luxusní jachtě. Poklidnou idylku naruší neznámí cizinec Roger, jenž tvrdí, že utekl z lodi, kde se všichni vzájemně pozabíjeli. Homer mu ale nevěří ani slovo a dokonce pojme podezření, že Roger je tím, kdo zabil celou posádku. Třetí příběh s názvem Sosání je parodie na sérii Stmívání – ve Springfieldské základní se objeví nový student Edmund s nepřirozeně bledou kůží a neuvěřitelnou sílou. Líza se do mladíka zamiluje a chce se také stát upírkou, jenže když zjistí, že by navěky zůstala osmiletou, zase si to rozmyslí. Problém je v tom, že Edmund musí někoho kousnout a proměnit tak v upíra.

6.5.2007, 16:52     Joey

Epizoda: Dědíme po dědovi

Původní název: Loan-a Lisa
Český název: Dědíme po dědovi
Epizoda: 22x02
Tabule: Neviděl jsem učitelku, jak si žádá o podporu.
Premiéra v USA: 3. října 2010

Děda Simpson si uvědomuje, že tady už dlouho nebude, a tak se rozhodne odkázat své rodině peníze – 500 dolarů pro každého. Marge si za ně chce koupit kabelku. V obchodě se jí zalíbí jeden opravdu elegantní kousek s cenovkou 50 dolarů. U kasy však zjistí, že skutečná cena je celých 500 dolarů. Nejprve chce kabelku vrátit, jenže v obchodě je několik jejích známých. A tak se rozhodne pro nákup. Hned druhý den ji nicméně jde do obchodu vrátit a i přes drobný flek od omáčky dostane své peníze zapět. Tento systém ovšem zaujme Homera, který si začne takto „půjčovat“ nejrůznější věci. To Líza se své peníze rozhodne investovat jako mikropůjčky pro Nelsona, aby mohl rozjet vlastní opravu kol. Jeho podnik začne opravdu vzkvétat a vydělávat, takže Nelson přestane chodit do školy. Ale to rozhodně nebylo to, co Líza chtěla.

6.5.2007, 16:50     Joey

Epizoda: Muzikál ze základní

Původní název: Elementary School Musical
Český název: Muzikál ze základní
Epizoda: 22x01
Tabule: Při hodině jsem nespal proto, abych pomohl DiCapriovi.
Premiéra v USA: 26. září 2010

Předávání Nobelových cen tentokrát přinese jedno velké překvapení – vítězem Nobelovy ceny za mír se stane šáša Krusty. Na slavnostní předávání si s sebou do Osla vezme Homera, který se na tiskové konferenci ve Springfieldu jako jediný směje jeho vtipům. Tento výlet si samozřejmě nenechá ujít ani Bart jakožto velký fanoušek Krustyho. Jaké překvapení pro všechny tři bude, když jejich letadlo nepřistane v Norsku, ale v nizozemském Haagu, kde mají Kustyho soudit za zločiny, co v Evropě spáchal. Krusty ale naštěstí může počítat s pomocí Homera a Barta, kteří se ho pokusí zachránit. Mezitím Marge pošle Lízu na tábor múzických umění. Líza tamější pobyt opravdu užije, nicméně o to horší bude návrat zpátky do reality šedivého všedního života… a tak se rozhodne utéct z domu, aby mohla žít život umělkyně.

6.5.2007, 16:50     Joey

Epizoda: Jak jsem prospal vaši matku

Původní název: How I Wet Your Mother
Český název: Jak jsem prospal vaši matku
Epizoda: 23x16
Tabule:
Premiéra v USA: 11. března 2012

Smithers nechá nevědomky otevřené dveře do skladu zásob, čehož si okamžitě všimne Homer a vyzve všechny zaměstnance továrny k rabování. Přitom právě Homera jako jediného pan Burns nechytí, takže ho před ostatními ještě pochválí. Homer z toho má špatné svědomí a začne se v noci pomočovat. Jeho noční problémy začínají být stále vážnější, a tak Simpsonovi požádají o pomoc profesora Frinka. S pomocí jeho nejnovějšího vynálezu se všichni napojí na Homerovy sny, aby zjistili opravdovou příčinu jeho pomočování.

15.8.2006, 22:39     Joey

Epizoda: Oni, roboti!

Původní název: Them, Robot
Český název: Oni, roboti!
Epizoda: 23x17
Tabule:
Premiéra v USA: 18. března 2012

Všechny pracovníky ve springfieldské elektrárně mají nahradit roboti. Jediným živým zaměstnancem zůstane Homer Simpson. Homer se s roboty snaží spřátelit, což se mu nakonec podaří a navzdory zákazu je dostane z elektrárny. Když ovšem zjistí, že mu jeho robotí kamarádi nehodlají tolerovat pivo, rozhodne se jim zasáhnout do hardware. V té chvíli se ale všichni roboti obrátí proti němu a chtějí jej zabít.

15.8.2006, 22:39     Joey

Epizoda: Konečně zmizte!

Původní název: At Long Last Leave
Český název: Konečně zmizte!
Epizoda: 23x14
Tabule: Bart má dneska volno. (píše Milhouse)
Premiéra v USA: 19. února 2012

Na tajné schůzi města obyvatelé Springfieldu odhlasuj, že budou Simpsonovi posláni do vyhnanství, protože město stojí ročně miliony opravy škod jimi způsobenými. Simpsonovi se potom usadí v Pustině,  místě, které není na mapách a život tam nemá žádná pravidla. Marge se však stále stýská po domě, a tak se jednou v noci s Homerem vydá zpátky. Jsou ovšem chyceni a šerif Wiggum je chce dokonce zastřelit. Proto se vydávají zpátky do Pustiny. Postupem času začne nekonvenční život lákat také ostatní springfielďany a časem celé město přesunou do Pustiny.

15.8.2006, 22:38     Joey

Epizoda: Zavíráme krám

Původní název: Exit Through the Kwik-E-Mart
Český název: Zavíráme krám
Epizoda: 23x15
Tabule:
Premiéra v USA: 19. února 2012

Marge slaví narozeniny a Homer na ně překvapivě nezapomněl. Nejenže jí koupil dárek s předstihem, ale dokonce je to i něco opravdu užitečného – kuchyňský robot Pauly Paulové s jejím vlastnoručním podpisem na krabici. Paula Paulová mu navíc slíbí, že Marge zavolá a popřeje jí přímo v živém vysílání své show. K tomu však nakonec nedojde, protože králík, který Marge daroval Bart, překouše telefonní kabely v domě. Homer Barta za trest zamkne v králičí kleci. To Barta namíchne natolik, že si vymyslí vlastní plán pomsty. Začne po Springfieldu stříkat graffity s Homerem. Jednou v noci ho přitom chytí parta známých sprejerů a nabídnout mu, aby svá díla vystavoval v muzeu.

15.8.2006, 22:38     Joey

Epizoda: Vočko na hadry

Původní název: Moe Goes from Rags to Riches
Český název: Vočko na hadry
Epizoda: 23x12
Tabule: Mezi rozinkami a holuby z nosu není žádná prokázaná spojitost.
Premiéra v USA: 29. ledna 2012

Vočkův bar hostí městskou schůzi, na které se Vočkovi všichni smějí, že jeho jediným kamarádem je jeho starý barový hadr. Jenže to nikdo z nich netuší, že to není jen tak obyčejný kus látky, jak se může zdát. A tak hadr začne vyprávět svůj příběh starý několik set let. Hadr byl původně gobelínem springfieldského vévodu, poté byl umístěn do katedrály, odkud jej ukradli Vikingové. Dostal se dokonce do rukou malíře Michelangela, který s ním vymaloval Sixtinskou kapli a potom byl vetkán do jedné z vlajek Konfederace. Vedlejší dějová linie se zabývá Bartem a Milhousem. Bart to tentokrát se svými šprýmy přehnal a Milhouse se rozhodl, že s ním přestane kamarádit.

15.8.2006, 22:37     Joey

Epizoda: Fiesta s Lízou

Původní název: The Daughter Also Rises
Český název: Fiesta s Lízou
Epizoda: 23x13
Tabule: Nebudu dávat cukrová srdíčka do sklenice k žabím srdcím.
Premiéra v USA: 12. února 2012

Den svatého Valentýna probíhá u Simpsonových vskutku netradičním způsobem – Marge dovolí Homerovi, že si může dělat, co chce a sama jde na večeři s Lízou. Líza se v restauraci seznámí s Nickem, který jí okouzlí svým intelektem a také tím, že sdílí stejnou vášeň pro historii, kulturu a literaturu. Oba se do sebe zamilují a plánují útěk na ostrov Mulberry Island. To Bart má zase úplně jiné starosti. Společně s Milhousem se rozhodl ničit legendy springfieldské základní školy po vzoru reality show Bořiči mýtů.

15.8.2006, 22:37     Joey

Epizoda: Asociální síť

Původní název: The D'oh-cial Network
Český název: Asociální síť
Epizoda: 23x11
Tabule: Vzdělání potřebujeme.
Premiéra v USA: 15. ledna 2012

Epizoda začíná soudním procesem – ovšem tentokrát není obviněn Homer, ale na lavici obžalovaných sedí překvapivě Líza. Ta začne vyprávět svůj příběh: protože se cítila osamělá, rozhodla se založit vlastní sociální síť jménem SpringFace. Síť začala získávat na oblibě a nakonec k ní byl připojen snad každý obyvatel Springfieldu. Vzhledem k tomu, že chce být každý pořád online, zanedbává reálný život, což vede až k hromadné autonehodě. Líza i díky tomu uvědomí, že ani tisíce virtuálních přátel nemůžou nahradit přátelství opravdové.

14.8.2006, 23:21     Joey

Epizoda: Duch Vánoc příštích

Původní název: Holidays of Future Passed
Český název: Duch Vánoc příštích
Epizoda: 23x09
Tabule: Na tácech ze školní jídelny se nejezdí.
Premiéra v USA: 11. prosince 2011

Vánoční díl 23. série nás zavede do třicet let vzdálené budoucnosti. Marge a Homer se těší na to, že se jejich děti i se svými rodinami vrátí na Vánoce domů. Jenže nic není tak idylické, jak by si přáli. Z Barta je rozvedený otec dvou synů, kteří k němu nemají žádný respekt. Líza se provdala za Milhouse a mají spolu dceru Ziu, jež momentálně rebeluje proti úplně všemu. A konečně nejmladší členka rodiny, Maggie, je slavná zpěvačka.

14.8.2006, 23:19     Joey

Epizoda: Otázky Homera Simpsona

Původní název: Politically Inept, with Homer Simpson
Český název: Otázky Homera Simpsona
Epizoda: 23x10
Tabule: Tintin nestál za prdprd.
Premiéra v USA: 8. ledna 2012

Z Homera se stane internetová hvězda poté, co Bart umístí na MyTube video zachycující jeho záchvat vzteku na palubě letadla. Homerova popularita zroste natolik, že získá vlastní celonárodní talkshow. Společně se stále vzrůstající popularitou Homer získává také vliv. Springfieldská republikánská strana ho dokonce požádá o to, aby navrhl kandidáta do prezidentských voleb. Homer zvolí Teda Nugenta a chce přesvědčit celou Ameriku, aby mu dala svůj hlas. Jenže nemá v rukou až příliš velkou moc?

14.8.2006, 23:19     Joey

Epizoda: Krustyho comeback

 

Původní název: The Ten-Per-Cent Solution
Český název: Krustyho comeback
Epizoda: 23x08
Tabule: Kalkulus není sprosté slovo.
Premiéra v USA: 4. prosince 2011

Krustymu se nelíbí, že vedení televize do jeho pořadu dává jeden díl Itchyho a Scratchyho za druhým a z jeho show už potom nezbude prakticky nic. Sledovanost ale mluví jasně, a tak se Šáša po dlouhých letech loučí se září televizní obrazovky. Simpsonovi mezitím jedou do Muzea televize, kde potkají herečku a hereckou agentku Annie Dubinskou. Později se ukáže, že je to bývalá Krustyho agentka. Krusty s Annie jeden čas dokonce chodil, ale potom od ní jednoho dne utekl. Přesto se Annie pokusí pomoct mu s návratem do televizní branže.

14.8.2006, 23:17     Joey

123456789101112

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.