Simpsonovi.net

Simpsonovi Simpsonovi Simpsonovi Simpsonshop.cz


Novinky

Základní info

Sci-fi seriál Futurama je druhým výtvorem Matta Groeinga - tvůrce Simpsonových. Donašeč pizzy Fry se na silvestra roku 1999 omylem zmrazil v kryogenetické laboratoři a probudil se o tisíc let později - v roce 3000. Tam ho uvítá jednooká mimozemšťanka Leela, která nejdříve v probiotické laboratoři díky testu DNA najde jednoho živého příbuzného - praprapra… synovce Profesora Huberta Farnswortha. Leela má také za úkol každému, kdo je rozmražen přidělit (implantovat do dlaně) pracovní čip. Jelikož pro Frye byla vybrána práce stejná, jako před tisíci lety (poslíček), před Leelou uteče. Protože neví, kam by v Novém New Yorku šel, snaží se najít profesora Huberta. Když mu chce zavolat z telefonní budky (později zjistí, že to je ve skutečnosti sebevražedná budka) seznámí se s robotem Benderem, který ve Futuramě také vystupuje jako jedna z hlavních postav. Po chvíli je však najde Leela, která Fryovi čip implantovat musí. Ten ji ale později vysvětlí, jaké měl s prací poslíčka špatné zkušenosti, a že nechce mít opět tak zpackaný život. Leela se nad ním slituje a zároveň si vyjme svůj vlastní pracovní čip, protože tak, jako pracovala do teď, také nechce. Jelikož jsou tedy všichni bez práce, což je v roce 3000 době nezákonné, musejí si najít novou práci. Jakmile najdou Fryova stoletého praprapra… synovce profesora Huberta Farnswortha, zjistí, že vlastní kurýrní společnost Planet Express. Profesor je do této společnosti přijme jako poslíčky a Fry už neřeší, že dělá opět tu samou práci. V Planet Express ještě časem poznávají další důležité postavy ze seriálu - Amy Wongovou - číňanku pocházející z Marsu, Zoidberga - krabího doktora společnosti a byrokrata Hermese Conrada.


Exkluzivně: Reportáž z dabingu Futuramy

Futurama - konkurence seriálu Simpsonovi se s datem 1. dubna 2009 pomalu blížila a plno z Vás bylo napjato, jaký hlas má v českém znění Bender, Fry, Leela, Zoidberg, Farnsworth, Morbo, Hermes a pár dalších vedlejších postav. To jste se mohli dozvědět v následujícím desetiminutovém videu, které bylo pořízeno při dabování posledních dílů z 5. série v pražském studiu Sproalfa. Web Simpsonovi.net u toho nemohl chybět a ještě před oficiálním vysíláním českých epizod zveřejnil krátkou reportáž spolu s několika fotkami. Při dabování byl ve studiu zrovna Martin Stránský (Bender), ale díky již nadabovaným scénám ve videu uslyšíte i jiné hlasy výše zmíněných postav.Futurama "hezky" česky

V neděli 7.10. 2007 při české premiéře epizody Futu-drama v Simpsonových poprvé promluvil Bender ze seriálu Futurama. V originále ho namluvil John DiMaggio, v českém znění však Bender v roce 2007 ještě svého dabéra Martina Stránského neměl. A protože se Česká televize bála, že by vzhledem k nevysílání Futuramy v ČR plno lidí nepochopilo, proč má lidský hlas, obdařila ho obyčejným robotím projevem. Nicméně, posuďte sami:


Futurama na českých obrazovkách

   I přesto, že v USA měla Futurama premiéru v roce 1999, české televizní stanice o seriál kupodivu zájem něměli. Poměrně velké fanouškouvské skupině nezbývalo nic jiného, než vyrábět titulky a epizody si nahrávat z amerického FOXu, kupovat ze zahraničí na DVD nebo stahovat z internetu. Nad koupí vysílacích práv uvažovala několikrát Česká televize, od které se nákup Futuramy očekával nejvíce díky vysílaní bratrských Simpsonových. Nejblíže byla ČT vysílání 5. června 2007, kdy v tiskové zprávě uvedla, že nad Futuramou vážně přemýšlí. Kvůli nepříznivým obchodním podmínkám byly ale finance použity pro seriál Červený trpaslík.
   Odrazovým můstkem byla pro Futuramu až televize Prima, jejíž zástupkyně na Festivalu fantazie v roce 2008 potvrdila, že na Futuramu zakoupili vysílací práva. V únoru 2009 byla vypuštěna také informace, že seriál bude hlavou nové digitální televize Prima Cool, kde poběží všech 5 dabovaných sérií každý den od 1.4. do 11. 6. 2009 v 19:00, přičemž kolem půlnoci budou na stejném programu vždy jeden díl reprízovat. A tak se začala po dlouhých 10 letech vysílat Futurama i u nás.

Futuramu propagovala převlečenými lidmi Prima Cool i na své první tiskové konferenci. Zde se můžete podívat na fotky:Zajímavost: Blob vs. améba

Na konci jara 2007 sledoval obyčejný smrtelník Petr Pluháček Futuramu, konkrétně díl s názvem I, Roommate (Já, spolubydlící). To, čeho si všiml a následně umístil na svůj vlastní blog s adresou synoptical.blogspot.com, bylo následně citováno téměř všemi médii v Česku. Nyní už zesnulý architekt Jan Kaplický se nejspíše se návrhem stavby kontroverzního blobu (Národní knihovny) na Letné inspiroval amébou (slizké želé) ze seriálu Futurama.


"To sice je podobné, ale jakmile stavíte, tak ta budoucnost se stává realitou a to je na tom to hezké. Proto je vhodné i pro název ateliéru. Každopádně ten seriál vůbec neznám, takže jsem se jím nemohl ani inspirovat. Ani na takové věci nekoukám, znám jen seriál Simpsonovi" reagoval na podobnost architekt Kaplický.

© 2012 Simpsonovi.NET - ŽLUTÁ SÍLA - Simpsonovi online, novinky, Simpsonovi e-shop (SimpsonShop.cz).
© 2012 Simpsonshop.cz - obchod pouze s licencovaným a oficiálním zbožím značky The Simpsons.

Kontakt na web i obchod: obchod@simpsonovi.net

Kopírování nebo upravování jakéhokoliv textového či grafického materiálu, který vlastní Simpsonovi.net, je hodnoceno jako porušení autorských práv, a toto porušení bude trestně stíháno. Bez písemného svolení autorů Simpsonovi.net je toto kopírování či upravování vysloveně zakázáno.

Nepřehlédněte: Simpsonovi na CD a DVD, dárky pro potěšení, trička, komiksy, Simpsons Monopoly, povlečení a polštáře, kalendáře, mnohé jiné předměty Simpsons, to vše na jedinečném Simpsons e-shop, Simpsonovi. V našem eshopu naleznete vše - kromě filmu Simpsonovi ve Filmu a seriálu Simpsonovi na DVD, také třeba sklenice, osušky, hrníčky, plyšové hračky, respektive plyšáky, včetně kalendáře Simpsonovi a nebo hodiny a budíky Simpsonovi.

Oficiálně podporujeme:
Meme komiksy a Rage
Encyklopedie Simpsonovi - Simpsonspedia.cz
Stylová a levnáMeme trička!
Komiksy Cyanide And Happiness česky


The Simpsons™ and © Fox related entities. All right reserved.
This website is strictly a fansite, its operators and any content on this site relating to The Simpsons are not authorized by Fox.
Simpsonshop.cz - Goods only from licensed manufacturers.